Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
19 kwi 2018

XIII Zawody Strzeleckie o Buławę Hetmana St. Koniecpolskiego w Czarnem

Dnia 14.04.2018 roku w miejscowości Czarne, w województwie Pomorskim, odbyły się zawody strzeleckie o Buławę Hetmana Stanisława Koniecpolskiego. Była to już XIII edycja tego prestiżowego turnieju, w którym wystartowali przedstawiciele Wolińskiego Bractwa Kurkowego w składzie: siostry Monika Rybczyńska i Joanna Wiese oraz brat Adam Krzyżaniak.

czytaj więcej
19 kwi 2018

Gmina Wolin zmodernizuje ponad 700 m. drogi w Zagórzu

Dnia 17 kwietnia 2018 r. w Wolinie została podpisana umowa dotacji celowej z przeznaczeniem na zadanie: „Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1011Z w miejscowości Zagórze o długości 0,78 km2” w ramach przebudowy/modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych, ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego, pochodzących z tytułu wyłączenia gruntów rolnych z produkcji rolniczej.

czytaj więcej
18 kwi 2018

Zupełnie inna lekcja przyrody

22 marca 2018 r. uczniowie klas IV – VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Koniewie uczestniczyli w projekcie edukacyjnym ,,Zupełnie inna lekcja przyrody” w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów. Niezwykła lekcja przyrody odbyła się w samym sercu Wolińskiego Parku Narodowego.

czytaj więcej
18 kwi 2018

Wędkarze zarybili jeziora

W dniu 12.04.2018 r. członkowie Koła Wolin we współpracy z zarządem okręgu Szczecin przystąpili do zarybiania jezior w naszej gminie. Jeziora, które zostały zarybione to: Ostrowo, Piaski, Kołczewo, Żółwino, Racze i Wisełka. Do jezior został wpuszczony kroczek lina.

Prezes Koła Wolin Waldemar Wrona

czytaj więcej
11 kwi 2018

Zwycięzcy Powiatu

10 kwietnia 2018 r. na terenach położonych wokół Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej na dystansach 600 m i 1000 m.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia