Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
11 kwi 2018

Chór Cantilena zdobył Grand Prix Karawany Kultury

24 marca 2018 r. w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbyły się przesłuchania konkursowe w formie koncertu otwartego dla publiczności. Grand Prix festiwalu AMBER STARS, marcowej edycji XIV Międzynarodowego Projektu wymiany kulturowej KARAWANA KULTURY, zdobył Akademicki Chór CANTILENA z Rosji, z Moskwy (kierownik artystyczny - Natalia Svirina).

czytaj więcej
22 mar 2018

JUBILEUSZ 50-LECIA POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO

Dnia 20.03.2018 r. Burmistrz Wolina Pan Eugeniusz Jasiewicz wręczył przyznane przez Prezydenta RP „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” Państwu Danucie i Edwardowi Ertmańskim, Danucie i Czesławowi Ganszczyk oraz Danucie i Andrzejowi Licznerskim, zamieszkałych w Wolinie.

czytaj więcej
22 mar 2018

Podsumowanie konkursu Baśń o Królowej Wyspy Wolin

W naszym konkursie wzięło udział 39 uczestników z 18 miejscowości. Konkurs spowodował 3465 reakcji na naszym profilu społecznościowym. Uczestnicy konkursu pochodzą z Wolina, Domysłowa, Troszyna, Kodrąbką, Kodrąbia, Ładzina, Rabiąża, Wiejkowa, Warnowa, Mokrzycy Wielkiej i Unina, a także Międzyzdrojów, Dziwnowa, Międzywodzia, Karkowa, Lipian, Rypina i Bogdańca.

czytaj więcej
22 mar 2018

Rozwój turystyki w Wolinie

Miasto Wolin swoje powstanie i rozwój zawdzięcza położeniu geograficznemu - nad cieśniną Dziwną i Zalewem Szczecińskim. Życie dawnego Wolina związane było z morzem, a ówcześni mieszkańcy zajmowali się m.in. w rybactwem, a także rzemiosłami powiązanymi z tym fachem, jak np. szkutnictwo czy wyrób lin i sieci.

czytaj więcej
16 mar 2018

Aktywnie Do Pracy!

Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów ogłasza nabór uczestników programu pt. „Centrum Integracji Społecznej. Aktywnie Do Pracy!”, realizowanego zgodnie z umową nr RPZP.07.02.00-32-K004/17-00, który swoim zakresem obejmuje następujące działania:

czytaj więcej
15 mar 2018

Dzień Kobiet i Mężczyzn w Dobropolu

Dnia 10 marca 2018 r o godz. 15:00 w świetlicy wiejskiej w Dobropolu odbył się „Dzień Kobiet i Mężczyzn”. Podany został obiad oraz słodki poczęstunek. W czasie całego spotkania panowała miła atmosfera.

czytaj więcej
15 mar 2018

Eliminacje gminne OTWP w Wolinie zakończone

W środę 14 marca 2018 r. w świetlicy OSP Wolin odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.  W eliminacjach udział wzięli uczniowie szkół i członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Wolina, Kołczewa i Troszyna. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się zdobywcy pierwszych trzech miejsc:

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia