Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
09 sty 2019

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W 2018 roku nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa „Priorytet 3”. Jego głównym celem było rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży. Szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup książek do biblioteki szkolnej.

czytaj więcej
09 sty 2019

Skąd się bierze czad i dlaczego jest tak niebezpieczny?

Tlenek węgla potocznie zwany czadem  jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, nieco lżejszym od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia. Powstaje w wyniku niepełnego spalania wielu paliw m.in.: drewna, oleju, gazu, benzyny, nafty, propanu, węgla, ropy, spowodowanego brakiem odpowiedniej ilości tlenu, niezbędnej do zupełnego spalania.

czytaj więcej
09 sty 2019

Spotkanie wigilijne w PSP w Koniewie

Okres przedświąteczny to czas oczekiwania, refleksji i serdecznych spotkań. Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest wystawianie inscenizacji zwanych jasełkami. Tak jak co roku uczniowie naszej szkoły przybliżyli tajemnicę Bożego Narodzenia przygotowując nastrojowe przedstawienie, które zaprezentowali 21 grudnia.

czytaj więcej
09 sty 2019

NAUCZYCIEL NA MEDAL

18 grudnia 2018 roku w Muzeum Narodowym Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie odbyło się podsumowanie plebiscytu Głosu Dziennika Pomorza „Nauczyciel na medal”. Była to promocja najaktywniejszych i najpopularniejszych nauczycieli z województwa zachodniopomorskiego.

czytaj więcej
04 sty 2019

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Troszyn

11.01.2019r. (piątek), godz. 17:00-19:00, Wiejski Ośrodek Kultury w Troszynie

Organizatorzy zastrzegają możliwość zmiany godzin i punktów programu

Wiejski Ośrodek Kultury w Troszynie oraz Sołectwo Troszyn serdecznie zapraszają na wydarzenie wspierające 27.Finał WOŚP pn.: ”Od Babci i Dziadka dla małego szkrabka”.

W programie: występy, licytacje dzieł sztuki młodych artystów

Więcej informacji:

czytaj więcej
02 sty 2019

Urodzinowe życzenia dla najstarszej mieszkanki Gminy Wolin

27 grudnia 2018 r. Jubileusz 102. urodzin obchodziła Pani Felicja Sielach z Wisełki.  Z tej okazji życzenia Jubilatce przebywającej w Zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym NZOZ „Zdrowie” w Międzywodziu w imieniu Pani burmistrz i mieszkańców Gminy Wolin złożył sekretarz Gminy Paweł Banaszkiewicz.

czytaj więcej
31 gru 2018

Orszak Trzech Króli

Zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który odbędzie się 06.01.2019 r. o godzinie 12:00. Orszak startuje z kościoła pw. św. Stanisława BM w Wolinie i wędruje do Kolegiaty pw. św. Mikołaja Biskupa w Wolinie. Przemarszowi towarzyszyć będzie Orkiestra Dęta im. Br. Edmunda Sobisia ze Szczecina.

czytaj więcej
21 gru 2018

Międzyzdroje i Wolin z Karawaną Kultury

W połowie grudnia we współpracy z Międzynarodowym Domem Kultury w Międzyzdrojach oraz Ośrodkiem Kultury Gminy Wolin odbyła się ostania edycja „Karawany Kultury” roku 2018, w której wzięli udział uczestnicy z Białorusi (miasta Marina Horka, Mińsk, Witebsk), Afryki Południowej (Roodeport), Polski (Szczecin, Świnoujście, Wolin, Dargobądz, Międzyzdroje, Gryfice, Kamień Pomorski, Domysłów, Świerzno). Mieli być uczestnicy z Bangladesz, ale niestety nie dostali wizy.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia