Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
18 lip 2016

Domysłów na wesoło

Niezwykle rozpoczął się miesiąc lipiec w gminie Wolin. W niedzielę 03.07.2016r. miejscowość Domysłów została zaczarowana przez szczudlarzy, kuglarzy oraz wytrwanych aktorów. Tego dnia miało miejsce uroczyste podsumowanie dziesięciomiesięcznego projektu pn.: „KOCIOŁ WYOBRAŹNI – otwarte warsztaty edukacyjne i artystyczne dla mieszkańców miejscowości Domysłów, Rabiąż, Żółwino, Warnowo i Kołczewo”.

czytaj więcej
14 lip 2016

Ostromice dla pogorzelców z Kodrąbia

W piątek (8.07.2016 r.) odbyła się w Ostromicach  akcja charytatywna dla pogorzelców z Kodrąbia. Podczas WIOCHMEN PARTY 2016, cyklicznej imprezy organizowanej w Sołectwie zbierano pieniądze dla poszkodowanych.

czytaj więcej
11 lip 2016

Nauczyciel kontraktowy w PSP Wolin

Dnia 28.06.16 r w PSP w Wolinie odbył się egzamin na nauczyciela kontraktowego- Katarzyny Lis. W komisji brały udział: pani Dyrektor Urszula Wołowicz oraz nauczycielki pani Joanna Wielechowska i pani Joanna Kleszcz.

czytaj więcej
11 lip 2016

Miód „Woliński Leśny”

Trójniak Woliński Leśny jest pierwszym produktem z Wolina wpisanym na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ten miód pitny jest wytwarzany historycznymi metodami i nawiązuje do wczesnośredniowiecznych napitków znanych w naszym regionie.

czytaj więcej
11 lip 2016

Uczniowie klasy III b PSP Wolin z wizytą u Pana Burmistrza…

Dnia 21 czerwca 2016 r. uczniowie klasy IIIb  Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie złożyli wizytę Panu Burmistrzowi Wolina w urzędzie miejskim. Celem spotkania było podziękowanie za otrzymane dofinansowanie na wyjazd uczniów do Krakowa i Trójmiasta. Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu uczniowie mogli poznać historię siedziby polskich królów, a także zwiedzić jedno z najpiękniejszych miast w Polsce- Gdańsk oraz Gdynię, Sopot i Malbork.  

czytaj więcej
11 lip 2016

II Regaty Kajakarskie o Puchar Przechodni Prezesa UKS „Albatros” Wolin

W dniu 25.06.2016 r. na wodach cieśniny Dziwny odbyły się II Regaty Kajakarskie o Puchar Przechodni Prezesa UKS  „Albatros” Wolin.  Na starcie stanęło sześć osad kajakarskich: Marcin Rzepka i Marcin Sikorski, Kamil Noworolnik i Dominik Woliński, Bartek Banaszczak i Mariusz Skrzyński, Andrzej Kłosowski (ojciec) i Boguś Kłosowski (syn) , Ryszard Manke i Edward Andruszkiewicz (razem osada liczyła 125 lat, obaj Panowie wzięli udział w regatach po raz drugi  - chapeau bas!) oraz Henryk Ziemiański i Jakub Łukaszewicz.

czytaj więcej
04 lip 2016

Zawody wędkarskie w Golczewie

W dniu 26.06.2016 r. członkowie Kola PZW Wolin uczestniczyli w zawodach wędkarskich spławikowych na jeziorze Szczuce w Golczewie gdzie zostali zaproszeni przez Koło PZW Golczewo.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia