Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
23 wrz 2016

Sprzątanie świata 2016 w Publicznym Gimnazjum w Sierosławiu

Każdego roku nasi uczniowie uczestniczą w Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów”. Uczniowie wraz z opiekunami uporządkowali okolice szkoły oraz teren wsi Sierosław. W trakcie sprzątania prowadzono pogadanki na temat sensu segregacji odpadów i recyklingu.

czytaj więcej
08 wrz 2016

OTTONOWE ŚWIĘTO PLONÓW – WOLIN 2016

Po zebraniu ostatnich kłosów zboża nadszedł czas na uroczyste święto plonów, obrzędowe zakończenie zbioru płodów ziemi. Dziękczynienie za zebrane plony, radość z owoców ciężkiej pracy, szacunek dla tradycji i chleba tworzą istotę tej prastarej uroczystości.

czytaj więcej
08 wrz 2016

77. rocznica wybuchu II wojny światowej

Tegoroczne obchody 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej rozpoczęto przemarszem kombatantów i sybiraków, pocztu sztandarowego Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, pocztu sztandarowego PSP w Wolinie pod mogiłę poległych żołnierzy na Cmentarzu Komunalnym w Wolinie. W uroczystości udział wzięli również wicestarosta Powiatu Kamieńskiego Marek Matys, burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz, jego zastępca Ryszard Mróz, sołtysi, dyrektorzy i kierownicy jednostek podległych Gminy Wolin, przedstawiciele stowarzyszeń i związków, bardzo liczna grupa dzieci i młodzieży naszych szkół pod troskliwą opieką dyrektorów, nauczycieli i opiekunów oraz wolińscy harcerze.

czytaj więcej
07 wrz 2016

Wygraliśmy SALĘ PRZYRODY! Sukces uczniów z PSP w Koniewie

Po raz szósty szkoły podstawowe z terenu działania TAURON Ekoenergia miały możliwość powalczyć o nagrodę pieniężną na utworzenie Sali Przyrody.  Uczniowie PSP w Koniewie po raz drugi wzięli udział w konkursie organizowanym przez tę spółkę. W tegorocznej edycji należało przygotować plakat z hasłem promującym TAURON. W zmaganiach o laur zwycięzcy wzięło udział 35 szkół.

czytaj więcej
07 wrz 2016

Partnerska gmina Usedom rozpoczęła realizację Usedomskiego Centrum Morskiego

23 sierpnia 2016 r. uroczyście rozpoczęto realizację Usedomskiego Centrum Morskiego w zaprzyjaźnionym z Wolinem mieście Usedom w Niemczech. Po dziesięcioletnim okresie planowania, inwestycja o koszcie około 15 milionów Euro, będzie realizowana przez okres 3 lat. W tym czasie zostanie wybudowany basen portowy, wraz z pełną infrastrukturą drogową, do którego będą mogły zawijać statki turystyczne średniej wielkości.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia