Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
07 wrz 2016

Partnerska gmina Usedom rozpoczęła realizację Usedomskiego Centrum Morskiego

23 sierpnia 2016 r. uroczyście rozpoczęto realizację Usedomskiego Centrum Morskiego w zaprzyjaźnionym z Wolinem mieście Usedom w Niemczech. Po dziesięcioletnim okresie planowania, inwestycja o koszcie około 15 milionów Euro, będzie realizowana przez okres 3 lat. W tym czasie zostanie wybudowany basen portowy, wraz z pełną infrastrukturą drogową, do którego będą mogły zawijać statki turystyczne średniej wielkości.

czytaj więcej
06 wrz 2016

XVIII Regaty Międzymieliźniane o Puchar Burmistrza Wolina

Tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia 27-28.08.2016 r. uczestnicy w różnych grupach wiekowych spotkali się na XVIII Regatach Międzymieliźnianych o Puchar Burmistrza Wolina, aby rywalizować ze sobą w klasach: OPEN jachtów balastowych, w klasie omega, w klasach łodzi mieczowych Optymist, ISA 407 i deska.

czytaj więcej
06 wrz 2016

Głosujemy na Słowian i Wikingów z Wolina

Zachęcamy wszystkich do oddawania głosów w Konkursie na Najciekawszy Skansen w Polsce. Do tego ogólnopolskiego konkursu nominowany został także woliński skansen
Centrum Słowian i Wikingów. Każdego dnia, do 11 września, każdy może oddać 1 głos.
Pomóżcie wszyscy oddając głosy na nasz lokalny skansen. Każdy głos się liczy w
rywalizacji z największymi skansenami w Polsce.

czytaj więcej
30 sie 2016

II Oficjalny Zlot Junaka w Wolinie

W dniach od 26 do 28 sierpnia 2016 r. na plaży miejskiej w Wolinie odbył się II Oficjalny Zlot Junaka w Wolinie organizowany przez forumjunaka.pl przy udziale Stowarzyszenia Miłośników Pojazdów Terenowych „4 x 4 Wyspa Wolin” pod wspólną nazwą BENZYNOWY SABAT.

czytaj więcej
30 sie 2016

Słowiańskie Święto Plonów

W miniony weekend odbyły się w Centrum Słowian i Wikingów Dożynki przybliżające dawne zwyczaje towarzyszące zakończeniu żniw i zbiórce plonów przed zbliżającą się zimą. Nawet skwierczący upał nie przeszkodził turystom w odwiedzeniu wolińskiego skansenu.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia