Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
24 sie 2016

BENZYNOWY SABAT 26-28 sierpnia

Już po raz drugi forumjunaka.pl  postanowiło zorganizować swój zlot na plaży miejskiej w Wolinie. W tym roku impreza zorganizowana będzie  wspólnie ze stowarzyszeniem 4x4 Wyspa Wolin pod nazwą „BENZYNOWY SABAT”. Standardowo miejscem imprezy będzie wolińska plaża i tu należą się podziękowania dla dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wolinie za przygotowanie i udostępnienie nam plaży oraz Władzom Miasta.

czytaj więcej
24 sie 2016

Japonia zawitała do Wolina

Niedawno Centrum Słowian i Wikingów gościło delegację touroperatorów z Japonii, szukających nowych atrakcyjnych destynacji turystycznych dla swoich japońskich klientów. Polska Organizacja Turystyczna, spośród największych atrakcji naszego województwa, wybrała do zaprezentowania między innymi właśnie woliński skansen. Centrum wzbudziło ogromne zainteresowanie i goście chętnie brali udział w proponowanych warsztatach.

czytaj więcej
24 sie 2016

XXII Festiwal Słowian i Wikingów – wielki sukces

Pogoda czasem zaskakuje drogowców, ale Słowian i wikingów nigdy. Pomimo przelotnych opadów, coroczna, wspaniała impreza odbyła się z wielką pompą. Hasło „Chrzest Wolina”, było nawiązaniem do okrągłej rocznicy chrztu Polski, którą żyła w tym roku cała Polska. W nawiązaniu do czasów wczesnego średniowiecza, okresu przełomu religii odbywały się liczne pokazy i inscenizacje.

czytaj więcej
17 sie 2016

Jubileusz Złotych Godów

Dnia 9.08.2016 r. burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz wręczył przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” Państwu: Marii i Gerardowi Beim, Barbarze i Kazimierzowi Całkowskim, Małgorzacie i Januszowi Dymek, Bożenie i Ryszardowi Ludwig.

czytaj więcej
11 sie 2016

Wolińska Konferencja Naukowa 5 – 7 sierpień 2016 r.

Zgodnie z zapoczątkowaną wiele lat temu tradycją, na zaproszenie burmistrza Wolina, w trakcie Festiwalu Słowian i Wikingów (w tym roku był to XXII Festiwal i odbywał się 5 – 7 sierpnia 2016 r.) odbyła się konferencja naukowa, organizowana w tym roku przez Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk oraz Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego, a także Pracownię Badań nad Wczesnymi Dziejami Europy Środkowej, Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego pod kierownictwem prof. dr hab. Mariana Rębkowskiego oraz prof. dr hab. Stanisława Rosika.

czytaj więcej
11 sie 2016

V WOLIŃSKI BIEG IM. HENRYKA TOMCZAKA

Dnia 07.08.2016 r. w Wolinie  odbył się V Woliński Bieg im. H. Tomczaka.  Start rozpoczynał się przy Marinie na ulicy Mostowej, dalej prowadził ulicami: Niedamira, Rybacką, Parkową, Słowiańską, Trygława, drogą polną 1200m, Spokojną, Sienkiewicza, Jaracza, Wojska Polskiego, Św. Jana Pawła II, Światowida, Mostową do mety. Wszystkich startujących przywitał i życzył jak najlepszych miejsc podczas biegu burmistrz Wolina pan Eugeniusz Jasiewicz.      

czytaj więcej
11 sie 2016

Obóz sportowo-taneczny w Choszcznie

Od dnia 1 sierpnia 2016 r. tancerze Tanecznego Klubu Sportowego „Jantar” w Wolinie wypoczywają i  podnoszą swoje umiejętności sportowo-taneczne w zaprzyjaźnionym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Choszcznie. Szkolenia prowadzą specjaliści z zakresu tańców standardowych oraz latynoamerykańskich.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia