Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
11 sie 2016

Obóz sportowo-taneczny w Choszcznie

Od dnia 1 sierpnia 2016 r. tancerze Tanecznego Klubu Sportowego „Jantar” w Wolinie wypoczywają i  podnoszą swoje umiejętności sportowo-taneczne w zaprzyjaźnionym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Choszcznie. Szkolenia prowadzą specjaliści z zakresu tańców standardowych oraz latynoamerykańskich.

czytaj więcej
29 lip 2016

KOMUNIKAT BURMISTRZA WOLINA

Burmistrz Wolina zawiadamia, że w dniu 1 sierpnia 2016 r. (poniedziałek) o godzinie 17.00 zostaną uruchomione na 1 minutę syreny alarmowe na terenie Gminy Wolin w celu uczczenia 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Zwracam się z apelem do mieszkańców Gminy i turystów odwiedzających naszą Gminę o wyrażenie pamięci i uhonorowanie poświęcenia i walki Powstańców Warszawskich poprzez wstrzymanie ruchu i minutę ciszy o godz. 17.00 w dniu 1 sierpnia.
 

Burmistrz Wolina
Eugeniusz Jasiewicz

czytaj więcej
28 lip 2016

Idzie Młodość w Stepnicy

Artystyczna podróż w nieznane, historie przodków i szukanie odpowiedzi na to ,,kim jestem?”, urealnienie marzeń i doświadczenie nowych, zupełnie dotąd nieznanych rzeczy. To tylko kilka z możliwości czekających na młodych ludzi podczas pobytu w ramach projektu Idzie Młodość Lato w teatrze + w Stepnicy.

czytaj więcej
22 lip 2016

JARMARK WIKINGA

WOLIN 05-07.08.2016

IMPREZA TOWARZYSZĄCA XXII FESTIWALOWI SŁOWIAN I WIKINGÓW

05-07.08.2016 (piątek-niedziela)/Błonie nad cieśniną Dziwna

JARMARK WIKINGA  - RĘKODZIEŁO, HANDEL, GASTRONOMIA, WESOŁE MIASTECZKO

czytaj więcej
22 lip 2016

Jubileusz 90. urodzin Pani Jadwigi Blicharz z Kodrąbka

W piątek 22 lipca 2016 r. doniosły Jubileusz 90. urodzin obchodzi Pani Jadwiga Blicharz z Kodrąbka. Z tej okazji w środę życzenia Jubilatce złożył osobiście zastępca Burmistrza Wolina Ryszard Mróz wraz z sekretarzem Gminy Romanem Pawłowskim oraz sołtysem Kodrąbka Jackiem Czerniakiem i radną Rady Miejskiej w Wolinie Krystyną Rytlewska.

czytaj więcej
22 lip 2016

Święto kaszy w Recławiu

Sołectwo Recław już na stałe wpisało Święto Kaszy do kalendarza swoich imprez. W tym roku po raz szósty gościło sołectwa z terenu całej gminy Wolin, które mogły się pochwalić umiejętnościami kulinarnymi. Na stoiskach królowała oczywiście kasza i to w najróżniejszej postaci: deserów, przystawek, dań głównych.

czytaj więcej
18 lip 2016

Letnie Warsztaty Artystyczne 2016

Dobiegły końca letnie warsztaty artystyczne w Ośrodku Kultury Gminy Wolin. W dniach 11-15.07.2016 r. Ośrodek Kultury Gminy Wolin, zamienił się w artystyczną wyspę dzieci i młodzieży. Dwie grupy uczestników, pod okiem czterech instruktorów zgłębiały tajniki sztuki.

czytaj więcej
18 lip 2016

Domysłów na wesoło

Niezwykle rozpoczął się miesiąc lipiec w gminie Wolin. W niedzielę 03.07.2016r. miejscowość Domysłów została zaczarowana przez szczudlarzy, kuglarzy oraz wytrwanych aktorów. Tego dnia miało miejsce uroczyste podsumowanie dziesięciomiesięcznego projektu pn.: „KOCIOŁ WYOBRAŹNI – otwarte warsztaty edukacyjne i artystyczne dla mieszkańców miejscowości Domysłów, Rabiąż, Żółwino, Warnowo i Kołczewo”.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia