Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
26 kwi 2016

Zachodniopomorska Olimpiada Karate Dzieci i Mlodzieży

W sobotę 23 kwietnia 2016 r. w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie odbyła się „Zachodniopomorska Olimpiada Karate Dzieci i Młodzieży”. W zawodach udział wzięli zawodnicy z 3 Federacji Karate województwa zachodniopomorskiego. W kategorii kata, kumite i grappling wystartowało 110 zawodników.

czytaj więcej
26 kwi 2016

Zapaśnicy Wikinga Wolin z medalami

W ostatni weekend  (22-24.04.2016 r.) w Mielnie na dwóch matach nasi zapaśnicy walczyli o medale Mistrzostw Polski LZS w grupie: Junior  Młodszy, Junior i młodzieżowiec.  Zapaśnicy Wikinga Wolin jak zawsze z centralnych zawodów powrócili z medalami. Podopieczni Zbigniewa Wróblewskiego i Krzysztofa Skrzyńskiego nie zawiedli.

czytaj więcej
15 kwi 2016

Uroczyste obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski

Uroczystość obchodów 1050-lecia Chrztu Polski odbyła się w gościnnej sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie w piątkowe przedpołudnie 15 kwietnia 2016 r. Wydarzenie to rozpoczęto wprowadzeniem sztandarów PSP Wolin i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Prof. A. Wodziczki w Wolinie. Tak ważna rocznica zgromadziła wielu zaproszonych gości: m.in. władze samorządowe ze starostą kamieńskim Józefem Malcem i wicestarostą Markiem Matysem, burmistrzem Wolina Eugeniuszem Jasiewiczem, rajców miejskich, duszpasterzy, dyrektorów jednostek gminy Wolin, rodziców i oczywiście uczniów szkół podstawowych, gimnazjów w Wolinie i Sierosławiu, mieszkańców Wolina i innych zaproszonych znamienitych gości.

 

czytaj więcej
14 kwi 2016

Znawcy krajów niemieckojęzycznych z Troszyna i Koniewa

Uczniowie klas V z Publicznej Szkoły Podstawowej w Troszynie oraz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Koniewie wzięli udział w konkursie z języka niemieckiego p.t. „DaF – Kenner drehen einen Clip”. W tłumaczeniu na język polski tytuł konkursu brzmi: „ Znawcy krajów niemieckojęzycznych nagrywają teledysk”.

czytaj więcej
14 kwi 2016

Delegacja z Walimia odwiedziła Wolin

W dniach 8 do 10 kwietnia 2016 r. naszą gminę odwiedziła delegacja z Walimia. Wśród gości byli: wójt Gminy Walim Adam Hausman, przewodnicząca Rady Gminy Walim Zuzanna Bodurka, radni oraz sołtysi partnerskiej gminy Wolina.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia