Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
17 cze 2016

Podsumowanie pracy dzieci i młodzieży w Ośrodku Kultury Gminy Wolin

W  dniu 16.06.2016 r. w „Dworku Wolińskim„ odbył się koncert podsumowujący pracę uczestników zajęć artystycznych prowadzonych przez Ośrodek Kultury Gminy Wolin w roku szkolnym 2015/2016. Spotkanie młodych wykonawców, plastyków, pianistów, gitarzystów, perkusistów ich opiekunów, rodziców, zaproszonych gości miało bardzo uroczysty charakter.

czytaj więcej
17 cze 2016

Mammobus w Twojej miejscowości. Pamiętaj latem o swoim zdrowiu!

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

czytaj więcej
15 cze 2016

Podsumowanie konkursów przedmiotowych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2015/2016

We wtorek 14 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 35 w Szczecinie odbyła się uroczystość podsumowania konkursów przedmiotowych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2015/2016. Uczeń klasy VIb Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie otrzymał z rąk Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty Pana Jerzego Sołtysiaka dyplom i statuetkę Laureata Konkursu Języka Polskiego.

czytaj więcej
14 cze 2016

Relacja z Regat w Złocieńcu

W dniach 11-12.06.2016r. na jednym z najczystszych jezior w Polsce na  Jeziorze Siecino odbyły się kolejne XVI Ogólnopolskie Regaty o Puchar Ziemi Złocienieckiej oraz Wojewódzka Olimpiada Młodzieży ZOZŻ w klasach optymist gr. A, B, ISA 407, Laser i Europa, które organizowane były przez UKS „Szkwał” Złocieniec.

czytaj więcej
13 cze 2016

Tatry i Węgry zdobyte

Owiani wiatrem, muśnięci słońcem, z lekkimi zakwasami, ale zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie klas pierwszych i trzecich wraz z opiekunami wrócili z wycieczki z Polskich Tatr i  Węgier.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia