Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
09 maj 2016

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo w rozwoju” pozyskała ponad 7.5 mln zł

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo w rozwoju” znalazła się w czołówce lokalnych grup działania województwa zachodniopomorskiego, które uzyskały wsparcie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Taką decyzję w dniu 21 kwietnia br. podjęła Komisja ds. Wyboru Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność, podsumowując weryfikację i ocenę Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020, przygotowaną przez członków zespołu koordynacyjnego – przedstawicieli sektora publicznego, gospodarczego i społecznego z wszystkich gmin uczestniczących w partnerstwie, we współpracy ze społecznością powiatu kamieńskiego, którego obszar swoim działaniem obejmuje obecnie LGD „Partnerstwo w rozwoju”.

czytaj więcej
09 maj 2016

III Liga: rezerwy Arki pokonane przez Vinetę Wolin

Do czterech punktów zmniejszyli stratę punktową do lidera nasi piłkarze, pokonując bez żadnych kłopotów drugą drużynę Arki. Zespół z Gdyni przyjechał do Wolina w bardzo młodym składzie. Trener Vikingów miał do dyspozycji praktycznie wszystkich zawodników, brakowało tylko kapitana Dawida Łodygi (już trenującego z drużyną).

czytaj więcej
06 maj 2016

Zmiana stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Informujemy, że od maja 2016 r. ulegają zmianie stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Rada Miejska w Wolinie podjęła uchwałę w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi odebranymi z nieruchomości położonych na terenie gminy Wolin oraz ustalenia stawki tej opłaty.

czytaj więcej
05 maj 2016

Zawody wędkarskie spławikowe

W dniu 1.05.2016 r. na zaproszenie przez Koło PZW Stepnica członkowie Koła PZW Wolin nr 24 uczestniczyli w zawodach wędkarskich spławikowych. Zawody zostały rozegrane na Kanale Budzyńskim w miejscowości Budzeń.

czytaj więcej
05 maj 2016

Jubileusz 96. urodzin Pana Witolda Minkiewicza

W środę 5 maja 2016 r. doniosły jubileusz 96. urodzin obchodził Pan Witold Minkiewicz z Troszyna. Z tej okazji burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz z sekretarzem Gminy Romanem Pawłowskim oraz sołtysem Troszyna Januszem Politajewem i członkiem rady sołeckiej Bogdanem Jabłońskim odwiedzili dostojnego Jubilata.

czytaj więcej
05 maj 2016

Informacja o realizacji Gminnego Programu Grantowego

Informuje się, że Komisja w składzie:

    Ryszard Mróz – Przewodniczący Komisji,
    Ilona Szkudlarek – Sekretarz Komisji,
    Anna Michalska – Członek Komisji,
    Halina Grądz – Członek Komisji.

na posiedzeniu w dn. 2 maja 2016 r., przeprowadziła weryfikację wniosków o przyznanie pomocy w ramach Gminnego Programu Grantowego złożonych do dn. 30 kwietnia 2016 r. w Urzędzie Miejskim w Wolinie, dokonała ich oceny oraz wyboru do dofinansowania.

czytaj więcej
05 maj 2016

V edycja Majowego Marszu po zdrowie - relacja

Majowy Marsz po zdrowie to wydarzenie, którego celem jest upowszechnianie marszu jako najprostszej formy ruchu, promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia, a przede wszystkim aktywizacja i integracja społeczności lokalnej miasta i gminy Wolin. Jubileuszowa „V edycja Majowego Marszu po zdrowie” (1.05.2016 r.), zgromadziła rekordową liczbę 80 uczestników.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia