Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
04 maj 2016

Gminne obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja w Wolinie

W dniu 3 maja 2016 r. gminne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja rozpoczęły się porannymi zawodami strzeleckimi w Ładzinie pod bacznym okiem członków Krukowego Bractwa Strzeleckiego w Wolinie. Msza święta odprawiona w intencji Ojczyzny i Strażaków odbyła się w wolińskiej Kolegiacie. Natomiast część artystyczna przygotowana przez Publiczną Szkołę Podstawową w Koniewie miała miejsce w „Dworku Wolińskim”.

czytaj więcej
04 maj 2016

Vikingowie nie zwalniają tempa!

Notujemy piętnaste zwycięstwo Vinety w tym sezonie! Tym razem zdemolowali Gryf Słupsk! Świetna passa Vikingów trwa kolejne spotkanie bez porażki stało się faktem. Stadion w Kamieniu Pomorskim ewidentnie służy naszej drużynie (4 mecze -12 pkt, bilans br. 16-3).

czytaj więcej
01 maj 2016

Podziękowania za plac zabaw w Uninie

Serdeczne podziękowanie dla Burmistrza Eugeniusza Jasiewicza i Radnych Rady Miejskiej w Wolinie za przekazie środków finansowych umożliwiających powstanie placu zabaw w sołectwie Unin. Inwestycja ta zintegrowała mieszkańców miejscowości Unin i pozwoliła dzieciom na wspaniałą zabawę.

 

 

czytaj więcej
29 kwi 2016

Obchody uroczystości 3 i 4 maja

Burmistrz Wolina
oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Wolinie
serdecznie zapraszają na uroczyste obchody
Święta Narodowego Trzeciego Maja
oraz
71. rocznicy Wyzwolenia Wolina i zakończenia II
II wojny światowej

Program 3 maja:

czytaj więcej
29 kwi 2016

Dzień Ziemi w wolińskim przedszkolu

Dnia 22 kwietnia 2016 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Ziemi. Dzień Ziemi jest to największe ekologiczne święto światowe. Na znak tego, że chcemy, aby nasza planeta była czysta i zielona wszyscy ubraliśmy się na zielono, a dzieci recytowały wiersz i śpiewały piosenki. Złożyły także przysięgę „Małego Ekologa”:

czytaj więcej
29 kwi 2016

Wycieczka uczniów z PSP Kołczewo do Schroniska w Sosnowicach

W marcu br. w Publicznej Szkole Podstawowej w Kołczewie została zorganizowana przez Radę Rodziców akcja charytatywna „Warto Pomagać”, wspierająca schronisko dla bezdomnych zwierząt w Sosnowicach. W czynny udział włączyły się dzieci i rodzice w/w szkoły. Towarzyszyła temu wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci, tematycznie związana z tym przedsięwzięciem. Dzieci, które namalowały prace, a także te które przyniosły karmę i niezbędne rzeczy dla zwierząt, pojechały 7 kwietnia do Schroniska.

czytaj więcej
29 kwi 2016

Nowe władze OSP

W piątek 22 kwietnia 2016 r. w świetlicy OSP w Wolinie odbył się zjazd sprawozdawczo-wyborczy Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Wolinie. W obradach uczestniczyli burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz,  wicestarosta kamieński Marek Matys, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Kamieniu Pom. dh Marian Kowalewski oraz członkowie ustępującego zarządu, przedstawiciele jednostek OSP oraz delegaci na zjazd sprawozdawczo-wyborczy. Podczas zjazdu podziękowano dotychczasowemu prezesowi Zarządu Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolinie druhowi Andrzejowi Wróblewskiemu za dotychczasową służbę i pełnienie zaszczytnej funkcji prezesa ZG OSP w Wolinie przez 27 lat.

czytaj więcej
29 kwi 2016

Podium dla zawodników UKS „Sprinter”

W sobotę 23 kwietnia 2016 r. w Wapnicy odbyły się 20-jubileuszowe wiosenne biegi przełajowe w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych i w biegach open. Bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni Adama Wielechowskiego, którzy wystartowali w 4 kategoriach wiekowych, na dystansie 1000 m.

czytaj więcej
29 kwi 2016

Jubileusz Złotych Godów Państwa Winnickich z Wolina

Rocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem. Tak było również 25.04.2016 r. Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz uroczyście wręczył Państwu Ewie i Eugeniuszowi Winnickim przyznane przez Prezydenta RP „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” życząc Jubilatom jak najlepszego zdrowia, pogody ducha oraz życzliwej opieki najbliższych na wiele następnych lat.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia