Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
27 kwi 2016

Dzień Ziemi w PSP Wolin

Dnia 22 kwietnia 2016 r. odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Celem apelu było kształtowanie postaw proekologicznych wobec środowiska przyrodniczego. Uczniowie klasy VI b przedstawili treści dotyczące ochrony naszej Planety – Ziemi, a uczniowie klasy I b przedstawienie mające na celu ochronę lasu. Uczniowie zostali przygotowani przez panie Renatę Łuczak-Arys i Dorotę Rusinowicz.

czytaj więcej
27 kwi 2016

Młodzi Vikingowie nie zwalniają tempa!!!!

Na stadionie w Kamieniu Pomorskim młodzi zawodnicy Vinety Wolin pokonali Arkonie Szczecin 6-1 w ramach rozgrywek I klasy juniorów młodszych. Nasi zawodnicy na sztucznej nawierzchni czuli się naprawdę bardzo dobrze, co świadczy o ich wysokim wyszkoleniu technicznym.

czytaj więcej
26 kwi 2016

Zachodniopomorska Olimpiada Karate Dzieci i Mlodzieży

W sobotę 23 kwietnia 2016 r. w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie odbyła się „Zachodniopomorska Olimpiada Karate Dzieci i Młodzieży”. W zawodach udział wzięli zawodnicy z 3 Federacji Karate województwa zachodniopomorskiego. W kategorii kata, kumite i grappling wystartowało 110 zawodników.

czytaj więcej
26 kwi 2016

Zapaśnicy Wikinga Wolin z medalami

W ostatni weekend  (22-24.04.2016 r.) w Mielnie na dwóch matach nasi zapaśnicy walczyli o medale Mistrzostw Polski LZS w grupie: Junior  Młodszy, Junior i młodzieżowiec.  Zapaśnicy Wikinga Wolin jak zawsze z centralnych zawodów powrócili z medalami. Podopieczni Zbigniewa Wróblewskiego i Krzysztofa Skrzyńskiego nie zawiedli.

czytaj więcej
15 kwi 2016

Uroczyste obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski

Uroczystość obchodów 1050-lecia Chrztu Polski odbyła się w gościnnej sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie w piątkowe przedpołudnie 15 kwietnia 2016 r. Wydarzenie to rozpoczęto wprowadzeniem sztandarów PSP Wolin i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Prof. A. Wodziczki w Wolinie. Tak ważna rocznica zgromadziła wielu zaproszonych gości: m.in. władze samorządowe ze starostą kamieńskim Józefem Malcem i wicestarostą Markiem Matysem, burmistrzem Wolina Eugeniuszem Jasiewiczem, rajców miejskich, duszpasterzy, dyrektorów jednostek gminy Wolin, rodziców i oczywiście uczniów szkół podstawowych, gimnazjów w Wolinie i Sierosławiu, mieszkańców Wolina i innych zaproszonych znamienitych gości.

 

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia