Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
15 kwi 2016

Uroczyste obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski

Uroczystość obchodów 1050-lecia Chrztu Polski odbyła się w gościnnej sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie w piątkowe przedpołudnie 15 kwietnia 2016 r. Wydarzenie to rozpoczęto wprowadzeniem sztandarów PSP Wolin i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Prof. A. Wodziczki w Wolinie. Tak ważna rocznica zgromadziła wielu zaproszonych gości: m.in. władze samorządowe ze starostą kamieńskim Józefem Malcem i wicestarostą Markiem Matysem, burmistrzem Wolina Eugeniuszem Jasiewiczem, rajców miejskich, duszpasterzy, dyrektorów jednostek gminy Wolin, rodziców i oczywiście uczniów szkół podstawowych, gimnazjów w Wolinie i Sierosławiu, mieszkańców Wolina i innych zaproszonych znamienitych gości.

 

czytaj więcej
14 kwi 2016

Znawcy krajów niemieckojęzycznych z Troszyna i Koniewa

Uczniowie klas V z Publicznej Szkoły Podstawowej w Troszynie oraz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Koniewie wzięli udział w konkursie z języka niemieckiego p.t. „DaF – Kenner drehen einen Clip”. W tłumaczeniu na język polski tytuł konkursu brzmi: „ Znawcy krajów niemieckojęzycznych nagrywają teledysk”.

czytaj więcej
14 kwi 2016

Delegacja z Walimia odwiedziła Wolin

W dniach 8 do 10 kwietnia 2016 r. naszą gminę odwiedziła delegacja z Walimia. Wśród gości byli: wójt Gminy Walim Adam Hausman, przewodnicząca Rady Gminy Walim Zuzanna Bodurka, radni oraz sołtysi partnerskiej gminy Wolina.

czytaj więcej
13 kwi 2016

Zobacz figurkę Świętowita podczas Nocy Muzeów w Wolinie

Po raz pierwszy od czasów wydobycia, figurka Świętowita prezentowana będzie w Wolinie. Tylko na tę jedną noc - NOC MUZEÓW - słynna na całym świecie figurka Świętowita prezentowana będzie w wolińskim muzeum. Nie może zabraknąć tam Ciebie. Przyjdź do Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego w Wolinie 21 Maja, startujemy o 19.00. Już niedługo podamy więcej informacji.

SPONSOR:

czytaj więcej
13 kwi 2016

90. urodziny Pani Wandy Lemantowicz

We wtorek – 12 kwietnia 2016 r. doniosły Jubileusz 90. urodzin obchodziła Pani Wanda Lamentowicz z Kołczewa. Z tej okazji życzenia Jubilatce złożył osobiście burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz w towarzystwie sekretarza Gminy Romana Pawłowskiego i sołtysa Kołczewa Kamila Grodzkiego.

czytaj więcej
13 kwi 2016

Wolińscy zapaśnicy z medalami

Zapaśnicy Wikinga Wolin Aleksandra Kotlewska srebrną medalistką Międzynarodowych Mistrzostw Polski oraz Kordian Skrzyński złoty medalista Pucharu Polski, powrócili z medalami.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia