Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
09 sty 2019

Okres przedświąteczny to czas oczekiwania, refleksji i serdecznych spotkań. Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest wystawianie inscenizacji zwanych jasełkami. Tak jak co roku uczniowie naszej szkoły przybliżyli tajemnicę Bożego Narodzenia przygotowując nastrojowe przedstawienie, które zaprezentowali 21 grudnia.

  Urokliwą inscenizację obejrzeli zaproszeni goście i cała społeczność szkolna. Brzmienie kolęd i przepiękna scenografia sprawiły, że świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym na uroczystości. Po przedstawieniu jasełkowym uczniowie z każdej klasy zaprezentowali się w wybranej kolędzie lub pastorałce.

  Wiele radości wzbudził występ przedszkolaków, gdyż najmłodsi zaśpiewali wspólnie ze swoimi mamami. Przedstawienie jasełkowe zostało ciepło przyjęte przez zgromadzonych i nagrodzone brawami.

  Pani dyrektor Jolanta Żurawska złożyła wszystkim świąteczne życzenia, a ksiądz dziekan Leszek Konieczny odmówił modlitwę i rozpoczął dzielenie się opłatkiem. Po życzeniach ponad sto osób zasiadło do wspólnego wigilijnego stołu, na którym nie zabrakło wigilijnych potraw.

  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tak pięknej uroczystości.

PSP Koniewo

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia