Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
05 lut 2019

Występ chóru w kolegiacie wolińskiej26 stycznia br. w Kolegiacie św. Mikołaja w Wolinie odbył się koncert „Nie było miejsca dla Ciebie…” w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Szczecińskiego pod dyrekcją dr. Tadeusza Buczkowskiego. Chór wykonał najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Po raz kolejny koncert dedykowany był pamięci zmarłego księdza prałata Jana Ubermana, proboszcza parafii w Wolinie w latach 1986 – 2013.

   Sobotni koncert rozpoczął się spotkaniem burmistrz Ewy Grzybowskiej i zastępy burmistrza Marka Grocholskiego z członkami Chóru Uniwersyteckiego przy grobie księdza prałata Jana Ubermana, gdzie uczcili II rocznice Jego śmierci.

   Na Koncert w Kolegiacie przybyli Mieszkańcy naszej Gminy, którzy wysłuchali kolęd i pastorałek w autorskiej aranżacji.

   Ideą koncertu było przekazanie wszystkim „motywów życia i nadziei, bo jak mówił Jan Paweł II, od ludzi, którzy potrafią je przekazać innym zależy przyszły los ludzkości”. Był to - jak mówili prowadzący - koncert ku pamięci, a zarazem ku nadziei.

   Organizatorami koncertu byli: Gmina Wolin, Ośrodek Kultury Gminy Wolin, Parafia Wolin, Uniwersytet Szczeciński, Chór Uniwersytetu Szczecińskiego.

Joanna Kulikow
Dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Wolin

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia