Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
29 mar 2019

W dniach 11.03.2019 – 15.03.2019 odbyło się II Międzynarodowe Spotkanie Uczniów szkół realizujących projekt Erasmus+ „Young Entrepreneurs Shine” zorganizowane w Irlandii Północnej. W spotkaniu tym uczestniczyły trzy uczennice klasy VIII oraz dwóch nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie oraz inni uczniowie i nauczyciele szkół partnerskich z Hiszpanii, Grecji oraz Włoch.

  Pierwszy dzień wizyty  rozpoczął się uroczystym powitaniem uczestników spotkania i występem artystycznym przygotowanym przez uczniów z Meneyrea Primary School. Przez cały tydzień uczniowie wspólnie tworzyli gry planszowe, których celem było sprawdzenie wiedzy graczy o prawach dziecka. Na koniec tygodnia dzieci same zaprezentowały i przetestowały gry. Uczniowie z krajów partnerskich mieli także przyjemność przedstawienia kolegom prezentacji o swoich krajach i szkołach. W czasie przerw w pracy odbywały się warsztaty plastyczne, ćwiczenia ruchowe, np. nauka żonglowania, gra w rugby.

  W czasie pobytu w Irlandii Północnej  uczniowie mieli niepowtarzalną okazję odwiedzenia muzeum Titanic Belfast oraz Northern Ireland Football Stadium, gdzie odbyły się warsztaty „Give Racism the Red Card”. Zwiedzili także fabrykę chipsów Tayto Castle oraz uczestniczyli w meczu hokejowym Belfast Giants Game.

  Uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzili budynek Parlamentu Northern Irelnd Assembly Stormont, gdzie uczniowie wcielili się w rolę parlamentarzystów.

  Na terenie Moneyrea Primary School odbył się także wspaniały wieczór kulturowy. Nauczyciele i uczniowie zaprezentowali się w swoich tradycyjnych strojach, a szkoła goszcząca przygotowała pokaz tradycyjnych tańców i muzyki irlandzkiej.

  Ważnym elementem wizyty w Irlandii Północnej było spotkanie nauczycieli z Burmistrzem Belfastu panią Deirdre Hargey. Podczas spotkania rozmawiano o założeniach projektu oraz o specyfice pracy nauczycieli w krajach partnerskich. Pod koniec spotkania nauczycielki PSP w Kołczewie przekazały pani Burmistrz drobne upominki promujące Gminę Wolin.

  Dzięki pobytowi w Irlandii Północnej uczniowie mieli możliwość zawarcia nowych znajomości, poznania innych kultur oraz doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim w codziennym życiu, natomiast nauczyciele mogli wymienić się doświadczeniami i pomysłami w pracy z dziećmi w różnych krajach.

  /G. C. PSP Kołczewo/

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia