Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
29 mar 2019

Już prawie tydzień minął od wiosennej edycji "Karawany Kultury", jednak emocje wciąż nie opadły. Wrażenia uczestników, ich rodziców i instruktorów, mieszkańców i gości Międzyzdrojów i Wolina nadal są głównym tematem rozmów. Nic dziwnego, prawdziwa feeria twórczości: bogactwo repertuaru w poszczególnych nominacjach, czarujące barwy dźwięku, wyraziste postacie, widowisko teatralne oparte na wątkach fantastycznych, posługujące się efektami muzycznymi i świetlnymi, ciekawe stroje.

Oto niektóre wypowiedzi na temat koncertów:
- Teatry z Niemiec i Białorusi zafundowały nam musicale z prawdziwego zdarzenia! Było profesjonalnie, kolorowo, idealnie! Nie trzeba dzieci do Szczecina wozić na spektakle.
- Niesamowite przedstawienie: kapitalna pantomima, komizm połączony z liryką, ciekawa oprawa scenograficzna i kostiumowa.
- Piękne przedsięwzięcie rozwijające talenty dzieci, młodzieży jak i starszych. Organizatorzy dokonują cudu organizując taką imprezę!
- Pełen profesjonalizm i zaangażowanie w tworzenie tak dużych imprez. Brawo dla organizatorów i uczestników.
- Wspaniała inicjatywa łącząca wiele kultur poprzez sztukę. Serdecznie polecam wraz z uczniami!
- Dla nas był zaszczyt występować wsród tak zdolnych artystów, fantastyczne spotkanie.
- Byliśmy na koncertach Karawany Kultury wielokrotnie w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach i w Dworku Wolińskim, ale zawsze coś nowego. Inne kraje, inna kultura. Byliśmy na występach Francji, Estonii, RPA, Grecji, Malezji, Malty, Bangladesz, Indonezji, Białorusi i Rosji. Fajnie spędzony czas całą rodziną razem ze znajomymi. Prosimy o więcej!
- Zespoły z różnych stron świata dostarczają niesamowitych wrażeń. Sama przyjemność z obcowania z tak pozytywnymi i zaangażowanymi ludźmi. Oby tak dalej!

  Marcowa edycja "Karawany Kultury" ("Amber Stars"/"Dance Islands Open") zorganizowana została dzięki współpracy Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach, Ośrodka Kultury Gminy Wolin i Fundacji Benefis. Między innymi to efekt ścisłej współpracy placówek edukacyjno-kulturalnych, instytucji rządowych i samorządowych oraz podmiotów i organizacji pozarządowych stymulowanej przez władze lokalne.

  W marcowym przeglądzie wzięło udział ponad 300 uczestników w wieku 4-18 lat z Białorusi (miasta Mińsk, Wilejka, Żodino, Borysów, Grodno), z Niemiec (Berlin, Kolonia), Rosji (Sowietskij), Malty (Marsa), Polski (Międzyzdroje, Wolin, Świnoujście).

  Grand Prix konkursu multidyscyplinarnego "Amber Stars" zdobył spektakl pantomimiczny "Historia ławki parkowej" (Wzorowy Teatr-Studio MAGiJA, Szkoła Średnia Nr 20, Borysów, obwód miński, Białoruś. Kierownik artystyczny - Yatsevich Liudmila, Listapadava Natallia).

  Grand Prix konkursu tanecznego "Dance Islands Open" zabrała do Niemiec grupa "Schmetterling" (Kinder-Musik-Theater "Der Spaß!", Kolonia, Niemcy. Kierownik artystyczny - Myachkova Raissa, Myachkova Valeriya).

   Uczestnicy "Wiosennego koncertu dla całej rodziny" z cyklu  "Koncerty Rodzinne" dostali specjalne podziękowania podpisane przez Burmistrza Wolina p.Ewę Grzybowską: Wzorowy Zespół Skrzypcowy "Komplement" (Dziecięca Szkoła Sztuki, Wilejka, obwód miński, Białoruś. Kierownik artystyczny - Zhuk Tatsiana. Akompaniament – Tushynskaya Darya), Lashak Anhelina (domra, Dziecięca Muzyczna Szkoła Sztuki nr 2, Grodno, Białoruś. Kierownik artystyczny - Silvanovich Alena. Akompaniament - Yadeshka Halina), Fakhry Vivian i Bialiauskaya Ulyana (recytatorzy, Centrum kreatywności, turystyki i wycieczek dzieci i młodzieży, Studio piosenki estradowej "Orfeusz", Żodzino, Białoruś. Kierownik artystyczny - Lushchyk Katsiaryna), Antoni Marcinkiewicz i Roksana Białowolska (recytatorzy (Wolin).

  Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów.

  Kolejna edycja "Karawany Kultury" już za parę miesięcy w Międzyzdrojach podczas "Najlepszego Dnia Dziecka na Wyspach".

 

Fundacja Benefis, Wolin
Foto Robert Tomasz Zięba

 

 

 

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia