Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
15 maj 2019

Burmistrz Wolina Ewa Grzybowska wraz z Publiczną Szkołą Podstawową w Troszynie zapraszają dzieci ze szkół Gminy Wolin oraz ze szkoły podstawowej w Usedom (Niemcy) na kolejny projekt edukacyjno-sportowy zrealizowany w ramach Funduszy Małych Projektów INTERREG VA, który odbędzie się w dniach 22-24 maja br.

   W kolejnej edycji projektu weźmie udział 150 dzieci polskich i niemieckich. Część edukacyjna projektu obejmuje wspólny wyjazd uczestników do Stralsundu, a konkretnie do muzeum morskiego i oceanarium, gdzie dzieci będą miały okazję poznać faunę i florę Bałtyku oraz dowiedzieć się, jaki wpływ miało nasze morze na życie człowieka, gospodarkę Pomorza i naszych miast: Wolina i Usedom.

   Drugi i trzeci dzień będzie czasem zmagań sportowych na Stadionie Miejskim w Wolinie. Nie zabraknie biegania, skakania i rzucania. Na każdego uczestnika czekać będzie dobre jedzenie i atrakcyjne nagrody. Szczególnie gorąco zapraszamy rodziców, aby dopingowali swoje pociechy.

   Uroczyste otwarcie Olimpiady odbędzie się o godzinie 10:00 na Stadionie Miejskim w Wolinie.

   Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania.
 

logotyp interregu

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia