Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
31 maj 2019

W dniach 6-10 maja br. odbyło się kolejne Międzynarodowe Spotkanie Uczniów szkół partnerskich projektu Erasmus+ „Young Entrepreneurs Shine” zorganizowane w Publicznej Szkole Podstawowej w Kołczewie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele  z Włoch, Hiszpanii, Grecji i Irlandii Północnej.

  Pierwszy dzień rozpoczął się uroczystym powitaniem i występem artystycznym przygotowanym przez uczniów z PSP Kołczewo. W kolejnych dniach uczniowie przystąpili do wspólnych prac projektowych związanych z przedsiębiorczością i prawami dziecka, a nauczyciele równolegle uczestniczyli w specjalnie zorganizowanych szkoleniach.

  Goście mieli okazję odwiedzić interesujące miejsca na wyspie Wolin, takie jak Centrum Słowian i Wikingów, Woliński Park Narodowy z zagrodą żubrów, promenadę, molo i plażę w Międzyzdrojach oraz najwyższą latarnię morską na polskim wybrzeżu w Świnoujściu. Koordynatorzy i nauczyciele spotkali się także z Burmistrzem Wolina panią Ewą Grzybowską, Zastępcą Burmistrza Wolina panem Markiem Grocholskim, Przewodniczącym Rady Miasta Wolina panem Krzysztofem Czachem oraz Dyrektor Gminnego Biura Administracji Szkolnej panią Magdaleną Kośnik. Podczas spotkania nasi goście podzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pobytu oraz przestawili informacje o działaniach podjętych podczas realizacji projektu.

  Popołudniowe atrakcje dla uczniów były organizowane przez goszczące je rodziny. Spotkanie miało na celu rozwinięcie współpracy pomiędzy partnerami i zachęcić uczniów do udziału w międzynarodowych projektach. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej będą mieli okazję uczestniczyć w kolejnych spotkaniach w szkołach partnerskich na Kefalonii w Grecji oraz na La Palmie w Hiszpanii w ostatnim roku realizacji projektu.

 

 

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia