Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
04 cze 2019

Dzieci z nagrodami pozują do zdjęcia z panią Burmistrz Ewą Grzybowską W sobotę 25.05.2019r.,  w Miejskim Amfiteatrze w Wolinie gościliśmy strażaków i młodzież z Usedom (Niemcy), Kołczewa Dargobądza i Wolina, a także licznie przybyłych mieszkańców naszej gminy. Spotkaliśmy się aby wspólnie świętować „Dzień Strażaka i Dzieciaka, Polsko-Niemieckie Wolińskie Zabawy Strażackie”. Przybyłych gości serdecznie powitała Pani Burmistrz Wolina Ewa Grzybowska.

Dla naszych najmłodszych przygotowaliśmy niezliczoną ilość atrakcji. Rozpoczęliśmy od zawodów drużyn strażackich z Polski i Niemiec. Walka była zacięta i wyrównana. Pot lał się strumieniami, ale wszystkim dopisywał humor. Zwijanie i rozwijanie węża strażackiego oraz zabawy z hydronetką dawały sporo frajdy.

Chwilkę później, byliśmy świadkami pokazu umiejętności naszych strażaków. Perfekcyjnie przeprowadzona akcja ratunkowa poszkodowanych w kolizji drogowej zrobiła duże wrażenie na naszych niemieckich gościach, którzy całą akcję filmowali telefonami. Nie mniej ciekawe było gaszenie palącego się auta. W tym miejscu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Naszym dzielnym strażakom z Wolina, Kołczewa, Dargobądza i Ładzina, za pomoc w organizacji naszego projektu.

Po pokazach zaprosiliśmy wszystkie dzieci do udziału w konkursie plastycznym o tematyce pożarniczej, a młodzież z drużyn pożarniczych - polskich i niemieckich - do wspólnego namalowania dużego obrazu, którego treść związana była ściśle z naszym wspólnym spotkaniem. W tym samym czasie odbywały się warsztaty sztuki cyrkowej. Dzieciaki mogły spróbować swoich sił w ćwiczeniach na szarfie, robieniu baniek mydlanych, chodzeniu na szczudłach czy poznać tajniki sztuki iluzji. Niektóre maluchy znikały tak skutecznie, że rodzice nie mogli ich znaleźć. Oczywiście nie brakowało dobrego jedzonka i słodkości dla wszystkich małych i dużych gości.

Największą nagrodą dla nas jest zadowolenie i uśmiech dzieci, dlatego już teraz zapraszamy wszystkich za rok i gwarantujemy że będzie jeszcze weselej.

Serdecznie dziękujemy Pani Burmistrz Ewie Grzybowskiej za finansowe i merytoryczne wsparcie projektu.

Realizacja naszego projektu pn.:„ Dzień Strażaka i Dzieciaka, Polsko-Niemieckie Wolińskie Zabawy Strażackie”, była możliwa dzięki dofinansowaniu przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/ Polska  w Euroregionie Pomerania)”

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia