Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
04 cze 2019

W sobotę 01.06.2019r., w partnerskim mieście Usedom (Niemcy), odbył się 17 Jarmark Owczy, zorganizowany przy wsparciu funduszy europejskich, w ramach programu Interreg VA Meklemburgia-Pomorze Przednie.

  Jarmark Owczy, to przedsięwzięcie łączące kulturę i rzemiosło mieszkańców obu zaprzyjaźnionych regionów, obejmujących swym zasięgiem przede wszystkim Gminę Wolin oraz Gminę Usedom.

  Tak jak w latach ubiegłych, Ośrodek Kultury Gminy Wolin był organizatorem i wykonawcą stoiska prezentującego rękodzieło rodzimych artystów. Odwiedzający mogli obejrzeć ręcznie wykonane instrumenty i ozdoby z okresu wczesnego średniowiecza, posłuchać i zagrać na prezentowanych instrumentach, a także zgłębić tajniki rzeźbiarskie.

  Na scenie,  występy artystów z Niemiec, przeplatały się z występami grup z Polski oraz corocznymi manualnymi konkursami technicznymi.

  Zaproszenie od Gminy Usedom na 17 Jarmark Owczy otrzymały zespoły wokalne: „Ostromice Kapela”, „Wolinianki”, a także dziecięca grupa „Tańczące Nutki” z Przedszkola Miejskiego z Oddziałem Żłobkowym w Wolinie, które zaprezentowały tańce ludowe oraz układy choreograficzne tańca towarzyskiego.

  Oprócz prezentacji zespołów, chętne osoby z naszej grupy wzięły udział w konkursie  „robienia na drutach”. Na każdego uczestnika biorącego udział w konkursie czekał dyplom i upominek.

  W sobotnim wydarzeniu wzięła również udział, reprezentacyjna grupa  pszczelarzy, która poprowadziła warsztaty pn: „Hodowla pszczół i pszczelarstwo w miastach Usedom oraz w Wolinie” połączone z ciekawymi demonstracjami.

  Uroczystego otwarcia Jarmarku dokonali Burmistrz Usedom - Jochen Strorrer oraz Sekretarz Gminy Wolin - Ewa Deląg.

  Na odwiedzających tego dnia gości czekało wiele atrakcji m.in.: interesujące stoiska (gastronomiczne oraz rękodzielnicze), wystawy, pokazy, przejażdżki. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za pomoc w organizacji wydarzenia oraz dziękujemy naszym partnerom z Niemiec za zaproszenie na tę klimatyczną imprezę, licząc na dalszą współpracę podczas kolejnego jarmarku już za rok.

 

                                                                                                          Luiza Prokop
                                                                                                          Ośrodek Kultury Gminy Wolin

 

 

 

 

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia