24 lip 2019

Plakat XXV Festiwalu Słowian i WikingówJak co roku, wikingowie zbierają siły, by wreszcie zaatakować wyspę Ostrów ze wszystkich stron, z wody i lądu. By atak się powiódł, podpiszą układ ze Słowianami podwajając niemal siły. Przez trzy dni Jomsborg (Wolin) będzie należał do nich – Wikingów. Słowianom odpłacą za pomoc dzieląc się łupami i wspólnie świętując zwycięstwo. Są gościnni, na wyspę wpuszczą każdego, kto będzie chciał się bawić z nimi...

Niebawem rozpocznie się jedna z największych, wczesnośredniowiecznych imprez w Europie, w której uczestniczą setki odtwórców historycznych z ponad 30 krajów świata. Podczas Festiwalu prezentowane są warsztaty dawnych rzemiosł, odbywają się występy zespołów muzyki i tańca dawnego, regaty i rejsy  rekonstrukcji dawnych łodzi, inscenizacje wydarzeń historycznych i obrzędów oraz wielkie bitwy na ponad 700 wojów.

W czasie trzech dni Festiwali miasto przyjmuje około 30 tys. turystów, zaciekawionych średniowiecznym światem tętniącym życiem w skansenie Słowian i wikingów na wyspie Ostrów.

Pobierz:

Szczegółowy program Festiwalu

Regulamin Festiwalu

Klauzula Informacyjna RODO XXV FESTIWALU SŁOWIAN I WIKINGÓW - WOLIN 2019

Godziny zwiedzania, sprzedaży biletów na XXV Festiwal Słowian i Wikingów:

KASY CZYNNE

ZWIEDZANIE

PIĄTEK 02.08.2019 r.

OD 1100 DO 2000

OD 1100 DO 2030

SOBOTA 03.08.2019 r.

OD  1000 DO 2000

OD 1000 DO 2030

NIEDZIELA 04. 08.2019 r.

OD   1000 DO 1730

OD 1000 DO 1800

Ceny biletów:

1. BILETY DLA TURYSTÓW Z POZA GMINY I MIASTA WOLIN:
    1. całodniowy bilet normalny wstępu - upoważnia do wejścia na teren skansenu w godzinach realizacji programu historycznego, w ciągu jednego dnia, kupujący otrzyma stempel charakterystyczny dla danego dnia, we wskazanym przez kupującego miejscu - 20,00 zł.
    2. całodniowy bilet ulgowy wstępu - upoważnia do wejścia na teren skansenu w godzinach realizacji programu historycznego,  w ciągu jednego dnia, za okazaniem legitymacji szkolnej, studenckiej, kupujący otrzyma stempel charakterystyczny dla danego dnia we wskazanym przez kupującego miejscu - 15,00 zł
    3. 3-dniowy bilet normalny - upoważnia do wejścia na teren skansenu w godzinach realizacji programu historycznego, w ciągu trzech dni XXV Festiwalu Słowian i Wikingów, kupujący otrzyma charakterystyczny stempel, we wskazanym przez kupującego miejscu - 40,00 zł
    4. 3-dniowy bilet ulgowy - upoważnia do wejścia na teren skansenu w godzinach realizacji programu historycznego, w ciągu trzech dni XXV Festiwalu Słowian i Wikingów, kupujący otrzyma charakterystyczny stempel, we wskazanym przez kupującego miejscu - 30,00 zł.
  2.
  3. BILETY DLA MIESZKAŃCÓW GMINY I MIASTA WOLIN:

(po okazaniu dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania lub zameldowania*)

1. a. całodniowy bilet normalny dla mieszkańca gminy i miasta Wolin – upoważnia do wejścia na teren skansenu w ciągu jednego dnia, w czasie realizacji programu Festiwalu Słowian i Wikingów, kupujący otrzyma pieczątkę charakterystyczną dla danego dnia, we wskazanym  przez kupującego miejscu - 5,00 zł
    2. b. 3-dniowy bilet ulgowy - upoważnia do wejścia na teren skansenu w godzinach realizacji programu historycznego, w ciągu trzech dni XXV Festiwalu Słowian i Wikingów, kupujący otrzyma charakterystyczny stempel, we wskazanym przez kupującego miejscu – 10,00 zł
    3. c. dzieci szkół podstawowych miasta i gminy Wolin – wstęp bezpłatny za okazaniem legitymacji szkolnej.

ULGI, GRUPY ZORGANIZOWANE:

GRUPY ZORGANIZOWANE (od 20 osób) – KOLONIE, OBOZY HARCERSKIE, OBOZY SPORTOWE –  wejście na podstawie karty wstępu do nabycia w oznakowanej kasie – cena wejścia 1 os.- 5,00zł

OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE RUCHOWO  ORAZ GŁUCHO-NIEME WRAZ Z OPIEKUNAMI  -wejście bezpłatne

DZIECI DO LAT 6 - wejście bezpłatne

GRUPY ZORGANIZOWANE – DZIECI Z DOMÓW DZIECKA Z WYCHOWAWCAMI wejście bezpłatne

Karty wstępu wejść bezpłatnych do nabycia w oznakowanej kasie, za okazaniem listu potwierdzonego przez dyrektora, osoby upoważnionej danej placówki lub innego dokumentu poświadczającego o pochodzeniu grupy.

*Dokument potwierdzający miejsce zamieszkania musi być wydany przez państwową instytucję, przedsiębiorstwo zaopatrzenia publicznego lub urząd skarbowy. Musi on zawierać następujące informacje: imię i nazwisko użytkownika, aktualny adres, datę (np. datę dokumentu, datę wystawienia lub ważności itp.) oraz jednoznaczny numer referencyjny (np. numer konta, rachunku lub klienta).

Plakat parkingów

Parking jest czynny od godziny 8:00 do 20:00 w dniach 2,3,4 sierpnia 2019 r.
Wysokość opłaty za miejsce parkingowe wynosi 15 złotych za dzień

Pobierz - Regulamin parkingu dozorowanego

Pole namiotowe na terenie plaży miejskiej w Wolinie

Na potrzeby organizacji XXV Festiwalu Słowian i Wikingów na terenie plaży miejskiej w Wolinie zostaje udostępniony odpłatnie niestrzeżony teren pola namiotowego w okresie od 01.08.2018 r. do 06.08.2018 r.

Cennik:

Namiot 8 zł/ dzień

Przyczepa kempingowa 20 zł/ dzień

Więcej informacji uzyskać można kontaktując się z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Wolinie w likwidacji:

biuro - 91 32 61 234, 530 102 116,
e-mail: sekretariat@osirwolin.pl

e-mail: arys@wolin.pl

Harmonogram otwierania mostu na cieśninie Dziwna w Wolinie w czasie

XXV Festiwalu Słowian i Wikingów

Most będzie otwierany wg następującego porządku:
2 sierpnia 2019 r. – 9:00, 14:00, 18:00.
3 sierpnia 2019 r. – 9:00, 14:00, 18:00.
4 sierpnia 2019 r. – 9:00, 14:00, 18:00.