Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
03 wrz 2019

Ruszyła kolejna edycja akcji Masz Głos – przedsięwzięcia, które pomaga zmieniać najbliższe otoczenie tak, aby mieszkańcom żyło się wygodniej, ciekawiej, łatwiej. Chcesz ścieżki rowerowej, lepiej oświetlonej drogi albo marzysz o warsztatach dla rodzin bądź czystszym powietrzu? Dołącz do akcji Masz Głos – rejestracja trwa przez cały wrzesień na stronie www.maszglos.pl. Udział jest bezpłatny, a zgłosić się może każdy – wystarczy zapał do działania na rzecz Twojej miejscowości. Najskuteczniejsi mogą zdobyć nagrodę Super Samorząd.

Trwa nabór 
Do tegorocznej edycji akcji zapraszamy zarówno organizacje z dorobkiem w działaniu dla lokalnej społeczności, jak i grupy nieformalne, a także osoby niezrzeszone w żadnych strukturach za to z pomysłem na działanie albo z gotowością do niego. Czekamy na nowe osoby i organizacje, które chcą po raz pierwszy działać z Masz Głos, jak i dotychczasowych uczestników akcji. Masz Głos nie tylko pomaga wdrażać pomysły, także inspiruje, co można zrobić, w jaki sposób zmienić najbliższe otoczenie, by wszystkim wokół żyło się lepiej.

 

 

 

 

 

Co daje udział w Masz Głos? 

  • W ramach edycji 2019/2020 wspieramy na wiele różnych sposobów: 
  • regionalnie i bezpośrednio współpracują z uczestnikami koordynatorzy akcji, eksperci w dziedzinie współpracy lokalnych środowisk z samorządem; wspierają uczestników Masz Głos w planowaniu i realizacji działań; 
  • odbywają się szkolenia: ogólnopolskie i regionalne; 
  • jest dostęp do wiedzy: darmowe publikacje, porady ekspertów, udział w szkoleniach (np. o angażowaniu mieszkańców do działania lub prowadzeniu diagnozy lokalnej); 
  • można wymieniać doświadczenia z uczestnikami akcji z całej Polski; 
  • wzmacniamy pozycję i budowanie prestiżu uczestników akcji w środowisku lokalnym, w relacjach z mieszkańcami, władzami i w kontaktach z mediami; 
  • bezpłatnie przekazujemy materiały edukacyjne i promocyjne; 
  • jest szansa na zdobycie mikrograntu do wysokości 500 zł; 
  • uczestnicy mogą zdobyć wspólnie z władzami lokalnymi nagrodę Super Samorząd i przyjazd na uroczystą galę w Warszawie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkolenia wojewódzkie przez cały wrzesień 
Najbliższym działaniem w ramach akcji są szkolenia wojewódzkie. Odbywają się we wrześniu w całej Polsce w każdym województwie. Udział jest bezpłatny. Każde szkolenie jest dwuczęściowe – pierwszy moduł ma charakter wprowadzający i jest dla osób, które wcześnie nie zetknęły się z akcją, a chcą dowiedzieć się, na czym ona polega i jak w ogóle zaangażować się w lokalne działanie. Drugi moduł – tematyczny – dla osób już z doświadczeniem w akcji Masz Głos i dla uczestników pierwszej części. Aby zgłosić się na szkolenie, trzeba zarejestrować się na stronie szkolenia wojewódzkie (za pomocą formularza zgłoszeniowego przy konkretnym szkoleniu). Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy na szkolenie i do aktywności lokalnej w ramach akcji Masz Głos!

 

 

 

 

 

Więcej informacji: https://www.maszglos.pl/

W województwie zachodniopomorskim szkolenie odbędzie się 13.09.2019 w siedzibie Stowarzyszenia POLITES (ul. Dworcowa 19/205 w Szczecinie) w godzinach od 11:00 do 17:00.

Na szkolenie można zapisać się pod tym linkiem https://www.maszglos.pl/szkolenie/szkolenie-w-szczecinie/

W województwie pomorskim szkolenie odbędzie się 14.09.2019 w siedzibie Instytutu Kutlury Miejskiej (ul. Długi Targ 39/40 w Gdańsku) w godzinach od 11:00 do 17:00.

Na szkolenie można zapisać się pod tym linkiem https://www.maszglos.pl/szkolenie/szkolenie-w-gdansku/

W województwie lubuskim szkolenie odbędzie się 28.09.2019 w siedzibie Województkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Sikorskiego 107 wejście od Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie Wielkopolskim) w godzinach od 11:00 do 17:00.

Na szkolenie można zapisać sie pod tym linkiem https://www.maszglos.pl/szkolenie/szkolenie-w-gorzowie-wielkopolskim/

Zapraszamy do aktywności lokalnej w ramach akcji Masz Głos!

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia