Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
10 wrz 2019

Uczestnicy regat z medalami W dniu 24.08.2019 r. przy pięknej na początku mało wietrznej pogodzie rozegrano już XXI Regaty Miedzymieliźniane tzw. „Oczkowe”. Nie zawiedli nas żeglarze zarówno młodzi i starsi, którzy zaszczycili nas obecnością, już po raz kolejny, aby rywalizować w różnych klasach łodzi mieczowych Optymist, ISA 407 i jachtów balastowych, mieczowych w różnych grupach.

Podsumowanie odbyło się w plenerze, tuż obok mariny, a punktem kulminacyjnym były obchody 60-lecia holownika JANO, należącego do spółki Połowy i Usługi Morskie rodziny Fączków, którzy od kilku lat pełnią funkcje na regatach komisji sędziowskiej. Za co im serdecznie dziękujemy.
Po całodziennej rywalizacji w dwóch biegach przestawiamy poniżej wyniki. Oczywiście należy pokreślić ,że wręczono nagrody specjalne dla jachtu s/y Dalia za wejście na mieliznę z prowadzącym Adamem Bąkiem oraz o memoriał „Ciupka” dla najmniejszej grupy do 6 m, która przypadła w tym roku dla jacht s/y SILKE z prowadzącym Krystianem Dochem. 
Ponadto po rywalizacji żeglarskiej rozegrano zawody kajakowe o przechodni Puchar Pani Prezes UKS „Albatros”. Do regat zgłosiło się 16 osad. O puchar walczyli kajakarze z Wolina, Świnoujścia, Troszyna, Goleniowa i ... Chorzowa. Ścigano się w dwóch kategoriach: pary mieszane i dzieci oraz dorośli. W kategorii par mieszanych wystartowało 5 osad. Trasa: start między boją a statkiem komisji sędziowskiej dla par mieszanych i wyspa Ostrów dla bardziej zaawansowanych osad. Wyścig prowadzony był w niełatwych warunkach nawigacyjnych - porywisty wiatr i silny prąd. 
W kategorii par mieszanych zwyciężyli Anna i Edward Andruszkiewicze (małżeństwo), II miejsce - Magda i Michał Kierzynkowscy (mama z synem), III - Marek i Hubert Michalczyk (tata z synem), dalsze miejsca zajęli Marwin i Filip Stolarczuk (bracia) oraz Antek Stępień i Daniel Stróżek (koledzy).
W grupie osad o przechodni Puchar Pani Prezes UKS „ALBATROS” bezwzględnie wygrali Andrzej Stolarek i Aureliusz Marek, II - Andrzej i Dominik Wolińscy, III - Lucjan Woszczyk i Jakub Łukaszewicz, IV - Jarek Tarnowski i Adam Laskowski, V - Arek Pender i Adam Pierończyk. Puchar na rok wędruje do Świnoujścia, wszystkie osady otrzymały dyplomy.
Wieczorny poczęstunek w miłej atmosferze umilał żeglarzom i kajakarzom zespół szantowy.
Impreza była finansowana ze środków Gminy Wolin. Nie obyło się bez sponsorów, jak Usługi i Połowy Morskie Frączek - dziękujemy za koszulki!, Interferie Medical Spa w Świnoujściu i Golden Tulip Międzyzdroje, którzy ufundowali wspaniałe VOUCHERY.

Do zobaczenia za rok

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia