Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
18 wrz 2019

Szanowni Państwo, zapraszamy do udziału w szkoleniu ROLNIK W SIECI w ramach projektu „Ja w internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych” finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe Kompetencje społeczeństwa, działania 3.1: Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.

PLANOWANE TERMINY:

  1. 2 i 3 październik br., od godz.15.00
  2. 2 październik br. od godz. 9.00 i 4 październik br.  od godz. 15.00
  3. 3 i 4 październik br., od godz. 9.00

MIEJSCE SZKOLEŃ: na terenie gminy Wolin. Informacja o dokładnym miejscu szkolenia zostanie przekazana po utworzeniu grup szkoleniowych.

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, gdzie w internecie można znaleźć przydatne informacje, aplikacje i e-usługi oraz jak z nich bezpiecznie korzystać, a także jak regulować swoje rachunki bez konieczności odwiedzania placówki banku czy urzędu. W ramach nauki pozyskiwania informacji z sieci uczestnicy szkolenia zapoznają się z najpopularniejszymi portalami rolniczymi (np. farmer.pl, gospodarz.pl, topagrar.pl, ppr.pl, tygodnik-rolniczy.pl, wrp.pl, gieldarolna.pl), dedykowanymi forami wymiany informacji rolniczych (np. rolnik-forum.pl, fpr.com.pl) oraz portalami meteorologicznymi (np. pogodynka.pl, agropogoda.pl). Ponadto nauczą się, jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego, Geoportalu, rozliczeń podatkowych online, usług online dla ubezpieczonych w KRUS (portal eKRUS.gov.pl), usług online Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (ksow.pl) czy usług ARiMR, ARR/ANR/ODR – docelowo KOWR oraz GIW/GIS/PIORIN/GIJHARS – docelowo PIBŻ.

Oczekujemy na państwa zgłoszenia do dn. 26.09.2019r.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy wypełnić i podpisać oraz  dostarczyć formularz aplikacyjny osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres: Urząd Miejski w Wolinie, ul. Zamkowa 23, 72-510 Wolin.

Uczestnikami Projektu mogą zostać osoby, które najpóźniej w dniu przystąpienia do Projektu, ukończyły 25 rok życia i są mieszkańcami województwa zachodniopomorskiego, w tym kobiety i mężczyźni, osoby pracujące i nieaktywne zawodowo, również z niepełnosprawnościami.

Gmina Wolin zapewnia wszystkim uczestnikom materiały edukacyjne oraz catering. Zajęcie odbywać się będą w świetlicach wiejskich oraz placówkach kulturalno-oświatowych na terenie gminy.

Informacje w sprawie szkoleń i naboru uczestników udzielają pracownicy Urzędu Miejskiego w Wolinie: Ilona Szkudlarek (tel. 91/3220812) oraz Katarzyna Wróblewska (tel. 91/3220812).

Do pobrania:

  1. Regulamin rekrutacji i uczestnictwa
  2. Formularz aplikacyjny
  3. Plakat promocyjny
  4. Ulotka
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia