Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
11 paź 2019

W sobotę 5 października w Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie odbyły się warsztaty tkackie dofinansowane z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu pilotowanego przez Fundację Inicjatyw Gospodarczych Komes ze Szczecina.

Dzieci i młodzież z Wolina miała możliwość spróbować swych sił w tkaniu na bardku, tabliczkach, warsztacie tkackim. W ramach całego projektu młodzież mogła dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat farbowania naturalnymi barwnikami. Młodzi ludzie nauczyli się także gręplować wełnę, prząść nici, wykonywać gliniane ciężarki tkackie oraz przęśliki. Projekt realizowany jest przez grupę nieformalną, patronem projektu natomiast jest Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów.

                                                                                        Agnieszka Kłosowska

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia