Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
29 mar 2016

W czwartek 24 marca 2016 r. na targowisku „Mój Rynek” odbył się „Woliński Jarmark Wielkanocny”, podczas którego można było nabyć potrawy wielkanocne oraz świąteczne ozdoby i rękodzieło.

Stoiska wystawców cieszyły się dużym zainteresowaniem, szybko znikały domowej roboty mazurki, babki, serniki i makowce oraz tarty chrzan i wiele innych pysznych potraw. Podczas jarmarku nie zabrakło kolorowych ozdób świątecznych, a wśród nich pisanek, kurczaczków, zajączków oraz koszyków wielkanocnych.

W jarmarku uczestniczyły sołectwa: Domysłów, Korzęcin, Sierosław, Laska, Chynowo oraz Zastań. Rękodzieło zaprezentowały Panie: Bożena Szymańska, Elżbieta Przygocka, Aneta Urbanowicz oraz Iwona Sańko. Należy podkreślić udział uczniów z Gimnazjum Publicznego z Wolina, którzy przygotowali stoisko ze słodkościami, a pieniądze ze sprzedaży w całości zostały przeznaczone na pomoc dla chorej na nowotwór oczu – Lenki.

Serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji tego wydarzenia Stowarzyszeniu Sołtysów Ziemi Wolińskiej oraz kierownikowi i pracownikom referatu gospodarczego Urzędu Miejskiego w Wolinie. Zapraszamy wszystkich już za rok, na kolejny „Woliński Jarmark Wielkanocny”.

Joanna Kulikow
Ośrodek Kultury Gminy Wolin

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia