Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
21 maj 2016

Mistrzowie ortografii 201610.05.2016 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Kołczewie odbył się „XVI Gminny Konkurs Ortograficzny”. Szkoła jest organizatorem konkursu już od 2000 r. Biorą w nim udział prawie wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne gminy Wolin.

 

Patronat nad konkursem od lat sprawuje burmistrz Wolina, Eugeniusz Jasiewicz. On też jest fundatorem wspaniałych nagród, za które jesteśmy bardzo wdzięczni.  W tym roku ufundował: za I miejsca – tablety, za II – dotykowe telefony, a za III – wodoodporne głośniki. Tak wspaniałe nagrody niejednego ucznia przyprawiły o zawrót głowy. Były dodatkową motywacją dla uczniów zmagających się z trudami polskiej ortografii. Dyktanda o podwyższonym stopniu trudności – przygotowane przez polonistkę, Marię Wilczek – pisane były tradycyjnie w 2 kategoriach: szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych.

Uroczystego otwarcia konkursu dokonał Pan Burmistrz wraz z dyrektor szkoły, Beatą Aniśkiewicz-Pociask. Swoją osobą imprezę uświetnili również: radna Kołczewa, Beata Majewska oraz sołtys, Kamil Grodzki, który wręczał zwycięzcom nagrody.

I m. i tytuł Mistrza Ortografii Gminy Wolin na 2016 r. zdobyły:

  • Maja Gabryszak z PSP Wolin
  • Natalia Czerniak z GP Wolin.

W kat. szkół podstawowych:         
II m. -  Martyna Jarnutowska  z PSP Wolin
III m. – Karina Baderska z SSP Ładzin.

W kat. szkół gimnazjalnych:          
II m. -  Martyna Frąckowiak z GP Wolin
III m. – Weronika Rybczyńska z GP Wolin

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe  długopisy z nadrukiem, również ufundowane przez naszego Burmistrza.  Serdecznie gratulujemy uczestnikom oraz ich nauczycielom, którzy wkładając wiele trudu w polską ortografię, podkreślają jej wartość. Do zobaczenia za rok !!

M. Wilczek

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia