Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
26 maj 2016

Lekcja europejskaDnia 23 maja 2016 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolinie, dla uczniów klas III odbyły się niezwykle interesujące lekcje europejskie. Zajęcia prowadziła pani Dorota Nawrocka-Konsultantka PIE Europe Direct – Szczecin.

Były to aktywizujące zajęcia warsztatowe, które  miały  na celu dostarczenie dzieciom ogólnych informacji o państwach należących do Unii Europejskiej, zapoznanie z wybranymi zwyczajami poznawanych krajów, przygotowanie do samodzielnego poszukiwania informacji i korzystania z różnych źródeł wiedzy. Dzieci zostały zapoznanie z symbolami europejskiej jedności (flaga, hymn, waluta, święta, Syriusz, paszport europejski), Lekcja europejskazdobywały wiadomości o poszczególnych państwach członkowskich Unii Europejskiej. Uczniowie otrzymali bardzo ciekawe książeczki związane z krajami należącymi do Unii Europejskiej, rozwiązywali zagadki, quizy, pracowali z mapą, wykonywali mnóstwo ciekawych zadań.

Serdecznie dziękujemy pani Dorocie Nawrockiej  za przeprowadzenie  lekcji europejskiej  w naszej szkole, gdyż dla uczniów były to bardzo atrakcyjne i pouczające zajęcia , które na długo pozostaną im w pamięci.

Joanna Kleszcz
Ewa Niciejewska
Danuta Augustyniak

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia