Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
27 maj 2016

Sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego!Poniedziałek, 24 maja 2016 r., okazał się dniem bardzo dobrym i obiecującym dla całej gminy Wolin. Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz podczas uroczystego spotkania w Urzędzie Miejskim w Kołobrzegu podpisał list intencyjny z przedstawicielem Województwa Zachodniopomorskiego - Panią Marszałek Miecznikowską w sprawie budowy „Sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego”.

Łącznie do tego programu przystąpiło 70 samorządów, planując realizację 12 tras rowerowych obejmujących cały obszar naszego województwa. Główne trasy przechodzące przez gminę Wolin to: I Trasa Nadmorska, II Trasa Wokół Zalewu Szczecińskiego.

         Pierwszym źródłem finansowania, jakie zostało uruchomione na realizację sieci tras to środki Regionalnego Programu Operacyjnego. Alokacja z działania 4.6 w wysokości ok. 147 mln zł. pozwoli na dofinansowanie budowy ponad 1000 km dróg rowerowych, w tym na terenie gminy Wolin. Funkcję lidera, w imieniu Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, będzie pełnić Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich. „Sieć tras rowerowych Pomorza Zachodniego” będzie realizowana przy 85% udziale funduszy europejskich. Pozostała część kwoty, według przyszłych ustaleń zostanie podzielona pomiędzy Województwo Zachodniopomorskie i poszczególne gminy.

Realizatorem zadania będzie Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie oraz w części dotyczącej tras rowerowych biegnących  na wałach przeciwpowodziowych - Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia