Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
22 cze 2016

Polsko-Niemiecki Dzień Sportu w TroszynieW dniu 17 czerwca 2016 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Troszynie odbył się Polsko-Niemiecki Dzień Sportu, w którym wzięło udział 100 dzieci ze szkół podstawowych z Usedom (Niemcy) oraz Troszyna i Koniewa.

Zawody zaszczycili goście w osobach  burmistrza Wolina p. Eugeniusza Jasiewicza, który przybył ze swoim zastępcą p. Ryszardem Mrozem, burmistrza Usedom p. Jochena Storrera oraz dyrektor Grundschule Stadt Usedom p. Kerstin Witt.

Po uroczystym otwarciu przez obu burmistrzów rozpoczęły się zmagania sportowe. Między innymi dzieci miały okazję brać udział w wyścigach rzędów, rzucaniu piłką lekarską, skoku w dal oraz innych nie mniej ciekawych konkurencjach. Wszystkie konkurencje były przeprowadzone w grupach polsko-niemieckich a komunikacja między dziećmi przebiegała świetnie. Były fajne nagrody i upominki a jedzonko dla dzieciaków przygotowywały nasze mamy, pod dyrekcją naszej kucharki p. Małgosi Kozak, którym z tego miejsca serdecznie dziękuję.

Projekt został dofinansowany w znaczącej części przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży Pomerania w Szczecinie oraz przez Burmistrza Wolina za co także serdecznie dziękuję. Pomimo iż pogada nam nie dopisała udało się przeprowadzić zawody bez większych problemów. Na koniec chciałbym serdecznie podziękować nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie zawodów, Paniom: Ewie Wagner (naszej pani od wuefu), Annie Majewskiej, Agnieszce Czapskiej, Krysi Stranc, Tamarze Pukowskiej, Anecie Makowskiej-Truszkiewicz, Elizie Cichockiej, Alicji Grochowczak. Dziękuję także naszemu sołtysowi Panu Januszowi Politajew i Panu Zdzisiowi za pomoc.

Piotr Karliński       

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia