Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
22 cze 2016

Jubileusz 70-lecia istnienia szkoły podstawowej w Dargobądzu11 czerwca 2016 roku Publiczna Szkoła Podstawowa w Dargobądzu świętowała jubileusz siedemdziesięciolecia istnienia. Jak na tak szacowną jubilatkę przystało, urodziny obchodzono bardzo uroczyście.

W pięknie udekorowanej sali dyrektor szkoły Jolanta Ziemiańska przywitała przybyłych na uroczystość dostojnych gości: byłych pracowników, absolwentów szkoły, rodziców naszych uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas również Pan Eugeniusz Jasiewicz Burmistrz Wolina, dyrektorzy placówek oświatowych z naszej gminy, radni, ksiądz proboszcz parafii Wolin Leszek Konieczny i ksiądz prałat Jan Uberman, przyjaciele i sprzymierzeńcy szkoły, mieszkańcy sołectwa. Nasi uczniowie pod opieką Pań Bożeny Gołębiowskiej i Zuzanny Kowalskiej przygotowali akademię, w której zaprezentowali zebranym historię szkoły oraz uczcili pamięć pracowników i absolwentów, których nie ma już między nami. Pani Iwona Wojda zadbała o oprawę muzyczną uroczystości. Przybyli na jubileusz zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły i obejrzenia przygotowanych na tę okoliczność materiałów. Aby ułatwić gościom podróż sentymentalną w przeszłość, przygotowaliśmy wystawy, ekspozycje, gazetki, filmy. Szczególnym powodzeniem wśród zwiedzających cieszyły się stare kroniki, zarówno klasowe jak i szkolne, a także pamiątkowe zdjęcia. Do jubileuszu nawiązywały także specjalnie zaprojektowane pamiątki okolicznościowe, które zaoferowaliśmy naszym gościom. Przy urodzinowym torcie, grillu oraz podczas degustacji wyśmienitych ciast i sałatek przygotowanych przez mamy naszych uczniów goście mieli możliwość powspominania miłych chwil spędzonych w murach  szkoły. Atmosfera i nastrój tej uroczystości pozostaną na długo w naszej pamięci. W imieniu nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości jubileuszowych za szczere życzenia, upominki i pamięć o szkole.

Wszystkim, którzy pomogli nam przygotować uroczystość serdecznie dziękujemy – szczególnie Radzie Rodziców z panem Markiem Grocholskim na czele i Radzie Sołeckiej sołectwa Dargobądz.

Zuzanna Kowalska

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia