Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
22 lip 2016

JARMARK WIKINGA

WOLIN 05-07.08.2016

IMPREZA TOWARZYSZĄCA XXII FESTIWALOWI SŁOWIAN I WIKINGÓW

05-07.08.2016 (piątek-niedziela)/Błonie nad cieśniną Dziwna

JARMARK WIKINGA  - RĘKODZIEŁO, HANDEL, GASTRONOMIA, WESOŁE MIASTECZKO

05.08.2016 (piątek) POLSKI ROCK/Scena /Błonie nad cieśniną Dziwna

1800DUVAL                                                                                                                                                                  

1930TITTY TWISTER

2100GREEN WOOD

2230CENTRALA 57

DYSKOTEKA DO GODZINY 0100

06.08.2016 (sobota) SŁOWIAŃSKI FOLK/ Scena /Błonie nad cieśniną Dziwna

1730  -  KONCERT – „KARAWANA KULTURY LATA ARTYSTYCZNEGO” – wystąpią uczestnicy XII Międzynarodowego Festiwalu-Konkursu (Azerbejdżan, Bułgaria, Rosja). Między innymi w programie utwory na instrumencie ludowym TAR (Azerbejdżan),  który w 2012 został wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

1800„DZIWOLUDY” (Polska)

1930„SZELINDEK” (Węgry)

2100 „KALABALIK” (Szwecja)

2230„IDISI” (Rosja)

0000„PERCIVAL” (Polska)

07.08.2016 (niedziela) / Kolegiata pw. Św. Mikołaja Biskupa

1700 - KONCERT – „KARAWANA KULTURY LATA ARTYSTYCZNEGO” – wystąpią uczestnicy XII Międzynarodowego Festiwalu-Konkursu (Azerbejdżan, Bułgaria, Rosja). Między innymi w programie utwory na instrumencie ludowym TAR (Azerbejdżan).

 

Organizator:
Gmina Wolin

Partnerzy:
Centrum Słowian i Wikingów Wolin, Ośrodek Kultury Gminy Wolin, Muzeum Regionalne im. A. Kaubego w Wolinie, IAE PAN oddział w Szczecinie, Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Szczecin, International Culture Caravan,

Sponsor główny:
Boogie Bar

Sponsorzy:
Remondis - Working For The Future, Bank Spółdzielczy w Wolinie, MAZUR

Patronat honorowy:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wicemartszałek Sejmu RP Joachim Brudziński, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Wydział Nauk Historycznych, Instytut Archeologii, Patrimonium Europae

Patronat Medialny:
TVP3 Szczecin, HISTORIA.ORG.PL

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia