Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
04 kwi 2016

Pierwszy Dzień Wiosny młodsi uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie przywitali bardzo aktywnie. Klasy trzecie realizując Dzień Doświadczeń wybrały się do Mariny na zaproszenie p. Lucyny Chomy. Tutaj grupy brały udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa nad wodą i na wodzie, ratownictwa wodnego, udzielania pomocy, rozwiązywały zagadki, quizy, zapoznawały się z przepisami i zasobami żagli w jednostce, próbowały wykorzystać zasoby skrzyni skarbów.

Pierwszy Dzień Wiosny młodsi uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie przywitali bardzo aktywnie. Klasy trzecie realizując Dzień Doświadczeń wybrały się do Mariny na zaproszenie p. Lucyny Chomy. Tutaj grupy brały udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa nad wodą i na wodzie, ratownictwa wodnego, udzielania pomocy, rozwiązywały zagadki, quizy, zapoznawały się z przepisami i zasobami żagli w jednostce, próbowały wykorzystać zasoby skrzyni skarbów.

Po powrocie do szkoły czekały już na nas klas I i II, z którymi wyruszyliśmy, kolorowym korowodem. Prowadziła nas Marzanna, a my głośno  używając wszelkich instrumentów żegnaliśmy zimę i witaliśmy wiosnę z hasłem na ustach „Precz Zimo Zła”. Przejście ulicami miasta wywołało uśmiech na ustach przechodniów, niektórzy zatrzymywali się i machali dzieciakom na powitanie. Zakończyliśmy marsz na terenie szkoły, gdzie zgodnie ze zwyczajem spaliliśmy Marzannę, żeby nie zaśmiecać naszej Dziwnej nie utopiliśmy jej. W ten sposób tradycji stało się zadość przywitaliśmy WIOSNĘ!

D. Augustyniak

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia