Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
09 paź 2017

 Dnia 3 października 2017 r. w Dziwnowie odbyły się powiatowe drużynowe sztafetowe biegi przełajowe. W zawodach tych uczestniczyły również uczniowie z PSP w Wolinie. Trasa przebiegała promenadą i chodnikiem po nawierzchni brukowej nieco inaczej niż w zeszłym roku, gdy zawodnicy biegali po miękkiej nawierzchni w parku. Mimo iż biegi te przypominały zawody uliczne to były atrakcyjne.

Impreza rozpoczęła się startem dziewcząt. Po bardzo zaciekłej walce dopiero na ósmej zmianie zawodniczka z Wolina wyszła na prowadzenie i utrzymała je do końca. Zawodniczką tą, która przełamała złą passę była Aleksandra Bogdanowicz potem Laura Czach i Ewa Kozaczuk poprowadziły drużynę do zwycięstwa. Jako drudzy startowali chłopcy, którzy już po pierwszym biegu Miłosza Gałwiaczka usytuowali się na pierwszym miejscu i pozostali tak  do końca. Wygrali zawody dublując pozostałe drużyny.  Pan Starosta Marek Matys nagrodził dzieci pucharami za dwa pierwsze miejsca w biegach oraz pucharami za drugie miejsce w rywalizacji szkół powiatu kamieńskiego za rok 2016/2017. Uczniowie bardzo zmęczeni ale szczęśliwi wrócili do szkoły i zamierzają dalej przygotowywać się do zawodów wojewódzkich w Tychowie.

Gratulujemy młodym biegaczom, a są to: Ola Kozaczuk, Ewa Kozaczuk Julita Andruszkiewicz, Natalia Rybarczyk, Maja Gabryszak, Bibiana Zienkiewicz, Ola Bogdanowicz, Laura Czach,Natalia Brzozowska, Amelia Mazur, Klementyna Felisiak, Miłosz Gałwiaczek, Mateusz Przybylski, Hubert Trawniczek, Miłosz Struski, Adam Południak, Olaf Roszak, Erwin Kaczmarek, Maciej Lewandowski, Bartek Nowak, Igor Pałosz, Jakub Dominik.

Joanna Wielechowska

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia