Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
03 lis 2017

Pasowanie na ucznia - ucznie na sali gimnastycznej, zdjęcie grupoweDnia 20 października 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów klasy pierwszej.

Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klas pierwszych odświętnie ubrane, z granatowymi biretami na głowach zaprezentowały program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, a publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Tym samym uczniowie udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Pani Dyrektor Urszula Wołowicz dokonała ceremonii pasowania dotykając ramienia każdego ucznia ołówkiem i wypowiadając słowa „Pasuję Cię na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej”. Z okazji tej uroczystości wychowawczynie klas pierwszych wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy, pani Dyrektor poczęstowała pysznymi cukierkami, a Rodzice wręczyli rożki z łakociami oraz kuferki z pomocami dydaktycznymi. Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.                                                                                                                                                          

Wychowawczynie klas pierwszych
Aneta Borowicz, Żaneta Szymczak-Pinkowska

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia