Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
10 lis 2017

Zwycięzcy konkursu na najsmaczniejszą potrawę z ryby21 października 2017 r., w sobotę już po raz szósty spotkaliśmy się w Skoszewie z okazji Dnia Ryby. Przybyli goście mogli spróbować przygotowanych przez mieszkańców na 20 sposobów potraw rybnych. 

Jury wybrane z pośród sołtysów Gminy Wolin, miało bardzo trudne zadanie aby ocenić potrawy konkursowe. Najsmaczniejszą potrawę przygotowała Pani Ania Wolska – była to zapiekanka szpinakowa z dorsza, 2 miejsce to sałatka krabowa przygotowana przez Danutę Cendrowicz i 3 miejsce to śledź nadziewany suszoną śliwką, którą przygotował Pan Janusz Żurawski.
Wszystkie potrawy takie jak: śledź pod pierzynką, pasztet rybny, sandacz w galarecie, szaszłyki śledziowe, fu-fu z łososia, ryba po grecku, gołąbki z sandacza, pieczarki nadziewane sandaczem, klopsiki w sosie pomidorowym i ryba w pomidorach zasługiwały na medal. Wszystkie osoby zostały nagrodzone.
Wśród przybyłych gości byli: Pan Burmistrz Eugeniusz Jasiewicz, pan prezes LGD, wicestarosta pan Marek Matys, pan sekretarz P. Banaszkiewicz, zastępca Rady Miejskiej – pani D. Szubert, radni pan Cz. Zieliński, K. Czach i W. Judkiewicz oraz Sołtysi Gminy Wolin.
Dziękuję Pani M. Gajewskiej, Koralii Demkowicz i Krzysztofowi Olek za przygotowanie części artystycznej oraz wszystkim zaangażowanym mieszkańcom za przygotowanie tego spotkania.

Sołtys Danuta Demkowicz

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia