14 lis 2017

żołnierze Wojska PolskiegoTegoroczne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości były obchodami powiatowymi. W uroczystości wzięli udział włodarze Powiatu. Obecni byli Starosta, Wicestarosta, Radni Powiatowi oraz inni znamienici Goście.

Gminę Wolin reprezentował Dyrektor Muzeum Regionalnego. Uroczystości rozpoczęły się dnia 10.11.2017 r. Mszą Świętą w Kaplicy na Cmentarzy Komunalnym Wolinie. Następnie odbył się Apel Pamięci przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Uroczystość uświetniła obecność kompanii honorowej z Garnizonu Dziwnów oraz Orkiestry Marynarki Wojennej ze Świnoujścia. Po uroczystościach na cmentarzu w asyście kompanii honorowej oraz orkiestry wojskowej odbył się przemarsz ulicami miasta do „Dworku Wolińskiego”, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.
W „Dworku Wolińskim” Gości przywitała uroczysta salwa armatnia Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kołczewie przygotowali akademię, która w przepiękny i barwny sposób przedstawiła dzieje Naszej Ojczyzny od rozbiorów do odzyskania przez Polskę niepodległości. Całości dopełnił występ tria La Roch, który porwał zgromadzonych Gości do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.
Joanna Kulikow OKG Wolin