Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
30 lis 2017

Przedstawiciele władzy przecinaja uroczyście wstęgę27 listopada 2017 r. uroczystego otwarcia ul. Słowiańskiej w Wolinie dokonali pan burmistrz Eugeniusz Jasiewicz, pan starosta powiatu kamieńskiego Józef Malec, wicestarosta Marek Matys  oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej pani Danuta Szubert z radnymi  Gminy Wolin,  radnymi Powiatu Kamieńskiego oraz wykonawcami zadania.

Przebudowa drogi powiatowej nr 3016Z stanowiącą ulicę Słowiańską na odcinku od skrzyżowania z ul. Jaracza do ul. Parkowej w Wolinie została wykonana przez firmę  Strabag Sp. z o.o., z siedzibą w Pruszkowie przy nadzorze inwestorskim sprawowanym przez pana Edwarda Drzymały, który został sfinansowany przez Gminę Wolin. Koszt całkowity robót wyniósł 1.590.685zł. w tym 798.091 – dotacja Gminy Wolin i 987 – wkład własny Powiatu Kamieńskiego natomiast 791.607 – dotacja w ramach PROGRAMU ROZWOJU GMINNEJ I POWIATOWEJ INFRASTRUKTURY DROGOWEJ NA LATA 2016-2019 edycja 2017.

W ramach zadania wykonane zostało min.:

-  wycinka drzew kolidujących z przebiegiem inwestycji

- poszerzenie, profilowanie i wykonanie nawierzchni jezdni,

-  budowa i przebudowa ciągów pieszych, zjazdów i poboczy,

- wykonanie kilku miejsc parkingowych, wykonanie oznakowania drogowego poziomego

   i pionowego

Pan Burmistrz podziękował w imieniu mieszkańców Miasta i Gminy Wolin za zrealizowanie zadania dla uczestników procesu inwestycyjnego, wykonawcy oraz kierownikowi ref. BIO pani Małgorzacie Wójcik, która z ramienia gminy w interesie nas wszystkich ze szczególną starannością pilnowała wykonalności robót praz koordynowała przebieg całej inwestycji.

Podkreślić należy, że istotną część zadania wykonała firma z gminy Wolin FHU Sebol Sebastian Łopatowski z Kołczewa. Burmistrz Wolina wyraził nadzieję, że mieszkańcy – właściciele terenów przyległych do ulicy zmodernizowanej - będą dbać o tereny przyległe do swoich posesji obejmujących tą ulicę.

Agnieszka Pawełczyk

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia