11 kwi 2018

10 kwietnia 2018 r. na terenach położonych wokół Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej na dystansach 600 m i 1000 m.

W opinii uczniów trasa nie należała do łatwych, ale mimo to, każdy z uczestników walczył o jak najwyższą lokatę. Naszą Szkołę godnie reprezentowali:
Klasy III-IV: Klementyna Felisiak, Maja Kucharczyk, Estera Kubisiak, Pola Juszczyk, Borys Roszak, Kajetan Bukała, Emil Jakubiak, Mateusz Jakimiak, Jakub Głogowski, Kevin Kućko.
Klasy V-VI: Ewa Kozaczuk, Aleksandra Kozaczuk, Bibiana Zienkiewicz, Laura Czach, Estera Przybylinska, Igor Pałosz, Olaf  Roszak, Miłosz Gałwiaczek, Mateusz Przybylski.
Klasy gimnazjalne: Natalia Banak, Karolina Maciejewska, Róża Pieroszkiewicz, Julia Kuczyńska, Adrian Kranz, Bartłomiej Patro, Jakub Szczygieł, Jakub Bobel.
Wyniki biegów indywidualnych:
1 miejsce kategoria chłopcy klasy III-IV Borys Roszak
2 miejsce kategoria dziewczęta klasy V-VI Ewa Kozaczuk
3 miejsce kategoria chłopcy klasy V-VI Aleksandra Kozaczuk
2 miejsce kategoria chłopcy klasy V-VI Igor Pałosz
3 miejsce kategoria chłopcy klasy V-VI Olaf Roszak
1 miejsce kategoria chłopcy klasy gimnazjalne Adrian Kranz
2 miejsce kategoria chłopcy klasy gimnazjalne Bartłomiej Patro
3 miejsce kategoria chłopcy klasy gimnazjalne Jakub Szczygieł
Wyniki drużynowe rocznik 2007 i młodsi oraz rocznik 2006-2005, kategoria dziewcząt:
I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa  im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie
Wyniki drużynowe rocznik 2007 i młodsi oraz rocznik 2006-2005, kategoria chłopców:
I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie
Wyniki drużynowe klasy gimnazjalne, kategoria dziewcząt:
II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie
Wyniki drużynowe klasy gimnazjalne, kategoria chłopców:
I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie

Najlepsze reprezentacje szkół oraz uczniowie otrzymali z rąk Pana Marka Szymańskiego, Powiatowego Koordynatora Imprez Sportowych w Kamieniu Pomorskim medale i statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim.
Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców z klas podstawowych oraz chłopców z klas gimnazjalnych będzie reprezentować Powiat Kamieński w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się 17 kwietnia w Gryfinie.

Gratulacje
Nauczyciele wychowania fizycznego