Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
09 maj 2018

Nauczyciele dyskutują w pokoju nauczycielskimW piątek, 27 kwietnia br., gościliśmy w naszej szkole partnerów z Niemiec, z którymi w nowym roku szkolnym 2018/2019 będziemy realizować wspólny tygodniowy projekt w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Celem spotkania było opracowanie szczegółowego programu pobytu młodzieży naszej szkoły i uczniów szkoły im. Ireny Sendlerowej z Hamburga w Ośrodku Edukacji i Spotkań Młodzieży Golm, który znajduje się nad Zalewem Szczecińskim w rybackiej wiosce Kamminke, na niemieckiej części wyspy Uznam.

Wspólny projekt ma nie tylko motywować uczniów do nauki języka niemieckiego, ale także rozwijać ich wiedzę  historyczną z zakresu wojny i praw człowieka. Ogólnym celem spotkania młodzieży jest również rozwój kompetencji społecznych i międzykulturowych.
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, podczas którego ustalono wszystkie  ważne aspekty współpracy i pobytu naszej młodzieży w Niemczech.

Agnieszka Rybacka

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia