Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
07 cze 2018

Zawodnicy biorący udział w bieguW ramach Europejskiego Tygodnia Sportu i z okazji Dnia Dziecka 30 maja 2018 r. na Stadionie Miejskim w Wolinie odbyła się II Gminna Olimpiada Lekkoatletyczna.  W Olimpiadzie uczestniczyli uczniowie z 5 szkół podstawowych Gminy Wolin oraz gimnazjum. 

Olimpiada rozpoczęła się korowodem w rytmie orkiestry bębniarskiej w następującym składzie: Kacper Słowikowski i Jakub Manke. Bieżnią poliuretanową maszerowali zawodnicy UKS ,, Kormoran”: Ewa Zielińska, Maja Szafranowska, Kajetan Bukała, Hubert Trawniczek, Amelia Mazur i Wiktoria Stasal niosący flagę olimpijską , a także zaproszeni goście i reprezentacje szkół z opiekunami.

  Wszystkich uczestników Olimpiady powitała Prezes UKS ,,Kormoran” - Renata Łuczak-Arys. Następnie głos zabrała wiceburmistrz Wolina - Pani Małgorzata Wójcik, Dyrektor PSP w Wolinie Pani Urszula Wołowicz, a oficjalnego otwarcia dokonał Dyrektor OSiR - Pan Edward Arys.

  Ceremoniał Olimpijski w Stulecie Odzyskania Niepodległości został poprzedzony  odśpiewaniem hymnu państwowego i wciągnięciem flagi narodowej na maszt. Sztafeta olimpijska w składzie Ola i Ewa Kozaczuk zapaliła znicz olimpijski. Apel Olimpijski odczytała Maja Kucharczyk.

  Następnie organizatorzy  wręczyli sponsorom podziękowania za wsparcie finansowe Olimpiady. Otrzymali je : Pan Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz, Państwo Daniel i Sylwia Kruczkowie, , Spółka K&B&A LTd Rzeczyn, Pani Wanda Bojarun –Piekarnia Wolin, Rada Rodziców PSP oraz Pan Józef Michalak Rol-Mech.

  Po części oficjalnej rozpoczęły się zawody sportowe  w biegach krótkich, średnich, skoku w dal oraz  w sztafecie 4x100 m nad przebiegiem których czuwał sędzia główny: Dyrektor OSiR Edward Arys. Zawodnicy zajmujący I,II i III miejsce otrzymali pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe, a startujące szkoły puchary.      

Drużynowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce – PSP Wolin – 790 pkt ,
II miejsce – PSP Kołczewo –212pkt,
III miejsce – PSP Troszyn- 179pkt,
IV miejsce – PSP Koniewo – 152pkt, 
V miejsce – SSP Ładzin – 39pkt.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim komisjom sędziowskim za sprawne przeprowadzenie zawodów oraz wszystkim, którzy z dużym zaangażowaniem pomagali przy przeprowadzeniu olimpiady.

                                                                                         Edward Arys ,Renata Łuczak-Arys i Urszula Wołowicz

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

 

                                                                                                             

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia