Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
29 cze 2018

zawodnicy zawodów kajakarskich z wiosłami, przed zawodamiW dniu 23 czerwca 2018 r. na wodach Dziwny odbyła się czwarta edycja Regat Kajakarskich o Puchar Przechodni Pani Prezes UKS „Albatros” Wolin. Trasa biegła dookoła Wyspy Ostrów.  Na starcie stanęło sześć osad kajakarskich: ubiegłoroczni zwycięzcy Andrzej (ojciec) i Dominik (syn) Wolińscy, Marcin Rzepka i Andrzej Sykuła,  Lucjan Woszczyk i Jakub Łukaszewicz, Szymon Kurzela i Jakub Kwieciński, po raz pierwszy wystartowały osady mieszane: Jola Smardzewska i Marek Matys, Agnieszka i Daniel Szymczak. 

    Start nastąpił o godzinie 11:15. Do pierwszego południowego nawrotu przy  Wyspie Ostrów jako pierwsi przypłynęli Lucek Woszczyk i Jakub Łukaszewicz, za nimi w niewielkiej odległości pozostałe osady. Przy nawrocie od północnej strony Wyspy kolejność była bez zmian,  po minięciu mostu miejskiego Wolińscy zaczęli wiosłować szybciej i mocniej i ponownie wygrali. Puchar pozostaje u Andrzeja i Dominika Wolińskich, drugie miejsce dla Lucjana Woszczyka i Jakuba Łukaszewicza, trzecie miejsce zajęli Marcin Rzepka i Marcin Sykuła. Na osobne uznanie zasługują osady mieszane, obie wiosłowały mocno i równo - Daniel i Agnieszka Szymczakowie wpłynęli na czwartym miejscu, na piątym  Jola Smardzewska i Marek Matys, wyścig zamknęli Jakub Kwieciński i Szymon Kurzela.  Zwycięzca jest  jeden ale dyplomy były dla wszystkich.
    Za rok ponownie wszyscy mamy szansę pościgać się i ... zdobyć Puchar. W klubie UKS „Albatros” kajaki czekają na wszystkich chętnych. Do wioseł po Puchar!!!

tekst : J. Łukaszewicz
zdjęcia : A. Berdowski        

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia