Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
02 lip 2018

Brygida Borcka na tle kościołaDnia 8 czerwca, a także 25 i 26 czerwca 2018 roku, na zaproszenie Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej ze Szczecina, wzięliśmy udział w wizytach studyjnych w Bornym Sulinowie i Siemczynie, a później w Poznaniu, Posadówku, Chudobczycach i Kwilczu.

Pierwsza z wizyt studyjnych pn. Pasja historyczna na przykładzie NGO pokazywała nam rozwój lokalny w oparciu o promocję historii i dziedzictwa kulturowego Pomorza Zachodniego na przykładzie działalności Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa oraz Henrykowskiego Stowarzyszenia w Siemczynie. Poznaliśmy działania w/w stowarzyszeń, miasto Borne Sulinowo z jego historią i Zamek w Siemczynie. Druga z wizyt studyjnych pn. Śladami ekonomii społecznej – wielkopolskie inicjatywy Fundacji pomocy wzajemnej „Barka” przeznaczona była dla osób prowadzących podmioty ekonomii społecznej. Uczestnicy wizyty przeszli drogę od przedsięwzięć edukacyjnych takich jak Centrum Integracji Społecznej przez przedsięwzięcia aktywizujące zawodowo - spółdzielnie socjalne. Podczas wizyty poznaliśmy sieć współpracy „Barki” oraz schronisko dla zwierząt, gospodarstwo ekologiczne, które są przedsiębiorstwami społecznymi. Obejrzeliśmy również osiedla mieszkań społecznych. Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Szczecinie dołożył starań by uczestnicy wydarzenia zyskali dużą wiedzę z zakresu ekonomii społecznej a przede wszystkim poznali dobre praktyki w tym zakresie.

Zespół Fundacji Teatr Teatr

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia