26 wrz 2018

Występ Zespołu DomysłówW maju ubiegłego roku mieszkańcy Domysłowa i Żółwina zainicjowali utworzenie Pieśni Domysłowa i tak w 2018 roku ponownie spotkali się, aby współtworzyć własną kulturę. Utworzono grupę liczącą osiem osób, która podczas wspólnych spotkań pracowała nad repertuarem zespołu. Powstały pieśni mówiące o życiu mieszkańców, o miłości do miejsca, w którym żyjemy, o przyrodzie i o przyjaźni: Pieśń Domysłowa, A kiedy odejdą domysłowskie mgły, Jest szczęście, czy Zielona Wyspa.

Dzięki uprzejmości Dyrektor Wolińskiego Ośrodka Kultury Pani Joanny Kulikow Zespół Domysłów wystapił podczas Ottonowego Święta Plonów w miejscowości Laska, gdzie odbyły się tegoroczne Dożynki Gminne. Dalsze plany naszej grupy artystycznej, to przede wszystkim nagranie naszych pieśni i wydanie płyty, co dokumentować będzie nasze działania i da możliwość poznania naszych działań artystycznych mieszkańcom Gminy Wolin.

W przygotowaniu strojów domysłowskich, oprawy muzycznej, współtworzenia muzyki do pieśni domysłowskich, nagłośnienia i dokumentacji fotograficznej i video  zespół wspomaga Fundacja Teatr Teatr. Obecnie pracujemy nad repertuarem kolęd i pastorałek, a z uwagi na rok Jubileuszu 100-lecia niepodległości Polski przygotujemy również pieśni patriotyczne.

Działalność zespołu artystycznego w obszarze wsi ma duże znaczenie dla współtworzenia własnej kultury i budowania tożsamości narodowej, a dla uczestników zespołu to niejednokrotnie sposób na życie i nawiązywanie tak cennych dziś realacji z innymi.

Zespół Fundacji Teatr Teatr