Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
02 paź 2018

Strażacy ze sprzętemW dniu 26 września br. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolinie odbyło się oficjalne przekazanie specjalistycznego sprzętu  dla jednostek OSP gminy Wolin. Zakup sprzętu realizowany w ramach Projektu „Fundusz Sprawiedliwości dla jednostek OSP”. Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

   W uroczystości przekazania udział wzięli  Burmistrz Wolina  Eugeniusz Jasiewicz, Wiceburmistrz Małgorzata Wójcik, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pom. mł. bryg. Roman Pikulski,  Członek Zarządu  Oddziału  Wojewódzkiego Związku OSP RP w Szczecinie dh Szymon Waligóra, Gminny Komendant Ochrony Przeciwpożarowej w Wolinie Marek Piotrowski oraz Prezesi i strażacy wszystkich  jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Wolin.

   Na wyposażenie jednostek przekazano hydrauliczny zestaw ratowniczy, pilarkę spalinowa, uniwersalny zestaw podpór i klinów do stabilizacji pojazdów, agregat prądotwórczy, parawan do osłony miejsca wypadku, torby ratownicze, defibrylatory, latarki akumulatorowe, detektory jednogazowe  i wielogazowe, przenośne zestawy oświetleniowe. Wartość przekazanego sprzętu wyniosła ponad 107 tyś. złotych.

   Zakupiony sprzęt znacznie poprawi skuteczność prowadzonych działań a tym samym zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców  i  poprawi komfort pracy strażaków.

   Burmistrz Wolina bardzo wysoko ocenił pracę i zaangażowanie wolińskich strażaków. Dziękując za trudną społeczną służbę zapewnił o dalszej współpracy na rzecz podwyższania gotowości bojowej naszych jednostek.

 

logo Funduszu Sprawiedliwości 

logo Ministerstwa Sprawiedliwości

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia