30 paź 2018

Uczestnicy latanirka w marinie w WolinieW dniach 19 – 21 września 2018 w Wolinie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wolinie przy pięknej pogodzie po urokliwych zakątkach ziemi Wolińskiej oraz terenów wokół zalewu Szczecińskiego odbył się III Rajd Rowerowy i Pieszy na Orientację „LATARNIK". Zgodnie z założeniami zawodnicy mieli do wyboru następujące trasy rowerowe 10, 30 i 100 km i na trasach pieszych 10 lub 50 km.

Już tradycyjnie na każdej edycji co roku zwiększa się ilość uczestników, tym razem na trasy wyruszyło 54 zawodników i zawodniczek w tym co Nas bardzo cieszy 6 rodzin ze swoimi pociechami.

Na dystansach najlepszymi zawodnikami zostali;

Dystanse Rowerowe 10 km;            1 miejsce – Andrzej Dołgopołow,

1 miejsce – rodzina Mruczkiewicz,

2 miejsce – rodzina Lewandowskich,

3 miejsce – rodzina Salamonik.

30 km;            1 miejsce – Monika Murawska,

2 miejsce – Agata Walkowiak,

3 miejsce – Agnieszka Komosa.

1 miejsce – Sławomir Murawski,

2 miejsce – Zbigniew Kerger,

3 miejsce – Maciej Tadeusz.

100 km;          1 miejsce  - Anna Kucharska,

2 miejsce – Agnieszka Kalinowska.

1 miejsce – Przemysław Stefańczyk,

2 miejsce – Andrzej Fabiański,

3 miejsce – Piotr Kaczor.

Dystanse Piesze          10 km;            1 miejsce – Marzena Kula,

1 miejsce – Michał Rusiewicz,

2 miejsce – Sambor Kula,

1 miejsce – rodzina Borko.

50 km;            1 miejsce – Małgorzata Stefańczyk,

2 miejsce – Teresa Domalewska,

3 miejsce – Bernadeta Kusińska.

1 miejsce – Piotr Szaciłowski,

2 miejsce – Tomasz Magalski,

3 miejsce – Łukasz Jakubowski.

Tym razem gospodarzem z Bazą Rajdu był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wolinie gdzie po trudach przy pokonywaniu trasy Rajdu zawodnicy mogli odpocząć przy cieple ogniska, przy którym oprócz opowieści z trasy posilali się pieczonymi nad ogniskiem kiełbaskami.

W niedzielę podczas zakończenia Rajdu zaszczycił Nas swoją obecnością Burmistrz miasta Wolina oraz wręczył wszystkim zawodnikom pamiątkowe imienne medale a najlepszym także imienne puchary. Jak Burmistrz zaznaczył, chciałby aby w kolejnych latach Rajd zagościł w Jego Mieście na stałe.

Tutaj należy zaznaczyć, że bez wsparcia zarówno Miasta Wolina jak i Nadleśnictwa Międzyzdroje oraz GAZ systemu w ramach funduszu wspierania inicjatyw lokalnych impreza nie miała by szans na zorganizowanie i jej przeprowadzenie – dlatego też za okazaną pomoc w imieniu organizatorów jak i uczestników bardzo serdecznie dziękujemy.