Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
24 mar 2016

Dnia 8.03.2016 r. w PSP w Wolinie odbyły się zawody sportowe „na wesoło” z okazji Dnia Kobiet. Brały w nich udział: Urzędniczki, Panie Sołtys, Nauczycielki oraz Mamy dzieci uczęszczających do naszej szkoły.

Swoją obecnością zaszczycili nas również: Pani Małgorzata Wróblewska – Dyrektor Gminnego Biura Administracji Szkół, Pan Roman Pawłowski – Sekretarz Gminy, Radni Rady Miejskiej – Pan Krzysztof Czach i Pan Waldemar Judkiewcz oraz Pani Małgorzata Ożyńska i Pani Marta Miętkiewicz.

Głównym celem tych zawodów miała być integracja ze środowiskiem lokalnym oraz dobra zabawa. Impreza odbywała się pod patronatem Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Spraw Społecznych i Organizacyjnych Rady Miejskiej w Wolinie – Pana Krzysztofa Czacha.

Zawody prowadziły nauczycielki wychowania fizycznego: Katarzyna Lis i Joanna Wielechowska. Rywalizacja poprzedzona była krótką, rytmiczną rozgrzewką. Większość konkurencji odbywała się w formie sportowej ale były też inne, np. konkurencja pt. „Obudź mnie mamo”, której zadaniem było przebudzenie śpiącego dziecka i zmobilizowanie go do pójścia do szkoły.

Inne konkurencje to: „Najpiękniejsza rabatka”, w której uczestniczki miały za zadanie zebrać porozrzucane po całej sali kwiaty. Atrakcją było zadanie pod nazwą „Master Chef” – należało rozbić jajka i ubić pianę, w tym wszystkie panie były niezastąpione. „Bieg kelnera” również wzbudzał wiele emocji.

Panie biegały z tacą, na której znajdował się kubek z gorącą kawą. Kolejnym sprawdzianem dla uczestniczek było ubieranie dziecka na czas. Panie wykazały się również umiejętnością posługiwania się mopem. Próbowały również dorównać mężczyznom w wędkarstwie. Zacięta rywalizacja doprowadziła do sytuacji, w której trzy wędki walczyły o tą samą „grubą rybę”. Bezkonkurencyjne okazały się „Urzędniczki”, które oddając najdalszy rzut kapciem w wykonaniu Pani Agnieszki Struskiej uplasowały się na najwyższej pozycji.

Do zabawnych należała również konkurencja dotycząca stworzenia wizerunku „idealnego mężczyzny”. Wyobraźnia uczestniczek wykreowała postacie na wzór kulturystów i aniołów. Wysiłek został nagrodzony okolicznościowymi dyplomami, kwiatkiem oraz słodkim poczęstunkiem. Wszystkie Panie stwierdziły zgodnie, że to była dobra zabawa i zapowiedziały swój udział w zmaganiach w przyszłym roku.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia