Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
03 lis 2017

Szkolenia dla mikroprzedsiebiorców – składanie JPK_VAT

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kamieniu Pomorskim, w związku z obowiązkiem składania od dnia 1 stycznia 2018 r. przez mikroprzedsiębirców Jednolitych Plików Kontrolnych (JPK_VAT), zaprasza zainteresowanych podatników na bezpłatne  szkolenie w celu udzielenia wsparcia w prawidłowym wypełnianiu powyższego obowiązku.

czytaj więcej
03 lis 2017

Odznaczenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

24 października 2017 roku w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość  z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wicewojewoda Zachodniopomorski pan Marek Subocz i Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska-Kulesza wręczyli pracownikom oświaty odznaczenia i nagrody.

czytaj więcej
30 paź 2017

ODBIÓR ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH – WOLIN

 

Informujemy, że w związku z zawieszeniem kursowania promów Karsibór, zmianie uległ termin odbioru odpadów wielkogabarytowych w miejscowości Wolin.

 

Objazdowa zbiórka odpadów odbędzie się 31 października i 2 listopada.

 

czytaj więcej
26 paź 2017

Historyczny sukces naszych dziewcząt

19 października w Tychowie odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Startowało 21 najlepszych szkół z poszczególnych powiatów. Zawody rozpoczęły się od startów dziewcząt. Trasa była trudna ze względu na urozmaicony i mokry teren. Jednak, mimo trudnych warunków i zaciętej rywalizacji dziewczynki po raz pierwszy w historii Naszej Szkoły zdobyły brązowy medal Mistrzostw Województwa.

czytaj więcej
26 paź 2017

Spotkanie z misjonarzem

Naszą szkołę odwiedził ks. Jeremy Cabuga z parafii Kipsing diecezji Isiolo w północnej Kenii. Misjonarz przyjechał do Polski na zaproszenie katechetów Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Chciał w ten sposób podziękować naszym uczniom za udział w akcji „Adopcja Ucznia na odległość". Mogliśmy poznać warunki jego pracy i życie dzieci w parafii Kipsing, skąd pochodzi Joyce Kathure – dziewczynka adoptowana przez nas w styczniu 2017 roku. 

czytaj więcej
26 paź 2017

Dzień Nauczyciela w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolinie

„Dziś życzeń wiele – to dla Was nauczyciele!” Tymi słowami piosenki uczniowie klas IV Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie rozpoczęli apel okolicznościowy z okazji Święta Edukacji Narodowej. Szkolne obchody uroczystości swoją obecnością uświetnili pani Dyrektor Urszula Wołowicz oraz panie Wicedyrektor Barbara Kołodzińska i Sylwestra Jagielska-Fajfer, Przewodniczący Komisji Oświaty  pan Krzysztof Czach, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Kamila Skiba, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz zaangażowani w przygotowanie uroczystości uczniowie, którzy pod czujnym okiem opiekunów Samorządu Szkolnego sumiennie przygotowali się do wystąpienia.

czytaj więcej
26 paź 2017

Otwarcie drogi w Zastaniu

Mieszkańcy Zastania doczekali się poprawy infrastruktury drogowej w swojej miejscowości, w ramach przebudowy drogi dojazdowej do gruntów rolnych, do użytkowania oddany został odcinek 0,8958km drogi wykonanej w technologii płyt żelbetowych wielootworowych typu JOMB.

czytaj więcej
26 paź 2017

Przebudowa ul. Małej w Wolinie wraz z budową placu z miejscami parkingowymi w Wolinie

Gmina Wolin pozyskała środki na kontynuowanie zagospodarowania przestrzeni miejskiej pomiędzy ul. Małą, Ciasną i Kościelną w Wolinie. W dn. 23.10.2017 r. Burmistrz Wolina oraz Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa podpisali umowę o przyznaniu dofinansowania na zadanie  przebudowy ul. Małej w Wolinie wraz z budową placu z miejscami parkingowymi w Wolinie. Wsparcie pochodzić będzie ze środków Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”, wdrażanych przez Lokalną Grupę Rybacką „Zalew Szczeciński”.

czytaj więcej
19 paź 2017

Turniej Golfowy o Puchar Burmistrza Wolina

Dnia 17.09.2017 r. na polu golfowym Amber Baltic Golf Club w Kołczewie odbył się turniej golfowy o puchar Burmistrza Wolina. W turnieju wystartowało 33 golfistów z różnych klubów naszego kraju. Turniej rozgrywano systemem stableford netto i brutto.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia