Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
05 sty 2018

Wysyp finalistów – tego w historii szkoły jeszcze nie było!

W obecnym roku szkolnym Kuratorium Oświaty w Szczecinie przygotowało, tradycyjnie już,  bogatą ofertę konkursów interdyscyplinarnych i przedmiotowych. Głównym celem organizacji tego typu rywalizacji jest przede wszystkim rozwijanie u uczniów zainteresowań, a także motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym. Stawia się tu także  na wdrażanie uczniów do samokształcenia i przygotowanie ich do nauki w szkołach wyższego stopnia. Jest to również doskonała promocja dla szkoły, nauczycieli oraz uczniów szczególnie uzdolnionych.

czytaj więcej
05 sty 2018

Walne zebranie członków koła wędkarskiego

Zarząd Koła PZW nr 24 Wolin zaprasza członków koła na zebranie walne, sprawozdawcze za rok 2017, które odbędzie się w dniu 20.01.2018 r. o godz.14.00 I-termin (godz. 14.15 II-termin) w "Dworku Wolińskim" za Urzędem Miejskim w Wolinie.
Porządek Zebrania:

 

czytaj więcej
05 sty 2018

Gminna Olimpiada Profilaktyczna ,,Zachowaj Trzeźwość-Postaw na Rodzinę”

Dnia 19.12.2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolinie odbyła się po raz kolejny Gminna Olimpiada Profilaktyczna, którą otworzyła dyrektor szkoły Pani Urszula Wołowicz. Tym razem olimpiada kończyła całoroczną kampanię profilaktyczną organizowaną przez Krakowską Akademię Profilaktyki. Działania, które przeprowadziliśmy w ramach kampanii to:

czytaj więcej
03 sty 2018

Przyjdź na spotkanie z pisarką Barbarą Kowalczyk-Hoyer

Zapraszamy dzieci na spotkanie z pisarką Barbarą Kowalczyk-Hoyer w sobotę 06.01.2018 r. o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej w Domysłowie. Podczas spotkania autorka będzie czytała dzieciom fragmenty książki pt. "Kostek i Luluś. Wyprawa po czarodziejską kość", a dzieci będą mogły rysować wspólnie z autorami rysunków Sarą i Davidem Hoyer.

czytaj więcej
02 sty 2018

Zgłoś kandydata do wyróżnienia „Woliński Światowid 2017”

Organizatorzy gorąco zachęcają do typowania kandydatów do honorowego wyróżnienia „Woliński Światowid 2017”. Gmina Wolin liczy blisko 12 tys. mieszkańców, wśród nich jest wiele osób, organizacji i stowarzyszeń, które na co dzień przyczyniają się do szeroko rozumianego rozwoju i promocji naszej Gminy. Dlatego gorąco zachęcamy mieszkańców gminy Wolin do zgłaszania kandydatur.

czytaj więcej
27 gru 2017

101. urodziny Pani Felicji Sielach z Wisełki

W środę – 27 grudnia 2017 r. Jubileusz 101. urodzin obchodziła Pani Felicja Sielach z Wisełki.   Z tej okazji, w imieniu Burmistrza i mieszkańców Gminy życzenia Jubilatce, przebywającej w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym NZOZ „Zdrowie” w Międzywodziu złożył kierownik Referatu Spraw Organizacyjnych i Społecznych Jarosław Niewinczany.

czytaj więcej
20 gru 2017

Karawana Kultury w Szkole w Wolinie

Karawana Kultury to projekt wymiany kulturowej, który łączy rozmaite imprezy i przeróżnych uczestników już prawie 14 lat. Jednym z głównych celów projektu jest motywacja twórczości i ogólna integracja amatorskiego ruchu artystycznego na Ziemiach Zachodniopomorskich. Głównym partnerem Karawany Kultury od lat jest Ośrodek Kultury Gminy Wolin a wydarzenia objęte są patronatem Burmistrza Wolina Eugeniusza Jasiewicza.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia