Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
06 wrz 2017

Karawana Kultury Zaprasza

Karawana Kultury to projekt wymiany kulturowej, który łączy rozmaite imprezy i przeróżnych uczestników.
Niekiedy odbywające się wyłącznie latem koncerty zajęły miejsce w kalendarzu imprez cyklicznych powiatu Kamieńskiego. Teraz są to konkursy i festiwale artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, warsztaty, plein-air, wystawy, programy edukacji pozaszkolnej, spotkania integracyjne.

czytaj więcej
06 wrz 2017

XI Zawody Strzeleckie Bractw Kurkowych

Dnia 2 września 2017r. na Miejskiej Strzelnicy Sportowej w Szczecinku odbyły się
XI Zawody Strzeleckie Bractw Kurkowych zorganizowane przez Szczecineckie Bractwo Kurkowe.
Wolińskie Bractwo Kurkowe reprezentowały siostry: Monika Rybczyńska, Joanna Wiese oraz brat Stefan Ziojła. Podczas zawodów rozegrano pięć konkurencji gdzie w trzech nasi reprezentanci uplasowali się na podium.

czytaj więcej
05 wrz 2017

UDAŁO SIĘ! MAMY DOFINANSOWANIE…

Koło Gospodyń Wiejskich w Lasce z ogromną satysfakcją informuje, że sukcesem zakończyło się ubieganie stowarzyszenia o udzielenie mikrodotacji w ramach Programu SPOŁECZNIK – zachodniopomorski system wspierania inicjatyw oddolnych, realizowanego przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., na mocy umowy podpisanej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

czytaj więcej
05 wrz 2017

Strzelanie o Puchar Żniwny, oraz Wspolzawodnictwo o Puchar Bracki Druzyn z UM Wolin, PSP Ladzin, i KBS Wolin

Wyniki

Kategoria Młodzieżowa

Strzelanie z Wiatrówki kal. 4.5 mm do zapadek na dystansie 10m.

I - miejsce - Pietryniak Martyna

II - miejsce - Banak Maciek

III - miejsce - Kuśnierek Marek

 

Kategoria dla Członków Bractwa

Strzelanie z karabinka kalibru .22LR do Tarczy Okolicznościowej na dystansie 50m.

 

I - miejsce - Wiese Joanna

II - miejsce - Rybczyńska Monika

III - miejsce - Cackowska Karolina

czytaj więcej
01 wrz 2017

Archipelag Pamięci – Interaktywny szlak historyczny w gminie Wolin

W gminie Wolin realizowany jest projekt utworzenia Interaktywnego szlaku historycznego „Archipelag Pamięci”. Nowy szlak turystyczny będzie promował wiedzę o powojennej historii naszego regionu. Dzięki inowacyjnym metodom przekazu „Archipelag Pamięci” zaprezentuje ówczesną rzeczywistość, widzianą oczami osadników, zasiedlających wyspy Wolin, Uznam i Karsibór po 1945 r.
Zasiedlanie tych ziem przez polskich osadników było niezwykłym procesem. Zmieniły się nie tylko granice, ale przede wszystkim ludność regionu, ustrój państwowy, kultura i gospodarka. Śmiało można powiedzieć, że z terenów tych zniknęła cała cywilizacja, a na jej miejscu tworzono zupełnie nową wersję polskiego świata.

 

czytaj więcej
31 sie 2017

Ostatni koncert organowy

W środę 30.08.2017 r., odbył się ostatni koncert organowy w ramach wydarzenia pn.: „Wolińskie Koncerty Organowe”. Podczas koncertu wystąpili:
Renata Lesieur (Litwa)- organy,
Dawid Rydz (Polska) - akordeon,
Radosław Jarocki (Polska) – altówka.
Prowadzenie koncertów – Maja Piórska

 

czytaj więcej
21 sie 2017

Ogłoszenie Wojewody Zachodniopomorskiego

Szanowni Państwo, w związku z wystąpieniem w ostatnim czasie, w tym w nocy z 18 na 19 sierpnia bieżącego roku, na terenie województwa zachodniopomorskiego sytuacji kryzysowej związanej z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi, które spowodowały liczne straty materialne, uprzejmie przypominam, że osoby poszkodowane tymi zdarzeniami otrzymają od Rządu bezzwrotną pomoc materialną w wysokości do 6 tysięcy złotych, a w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia domu, do 100 tysięcy złotych. Środki na ten cel zostały zabezpieczone przez Rząd w przewidzianej na ten cci rezerwie budżetu państwa.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia