Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
01 mar 2018

Pierwsza wizyta w Kołczewie gości z ERASMUS +

W bieżącym roku szkolnym, dzięki staraniom p. dyrektor Beaty Aniśkiewicz-Pociask i koordynatora projektu p. Katarzyny Wołkow, przystąpiliśmy do programu Unii Europejskiej Erasmus + „Młodzi przedsiębiorcy”. Zakwalifikowanie się do cieszącego się wielką popularnością projektu wśród polskich szkół nie było łatwe, ale dzięki wysiłkowi i zaangażowaniu się naszych nauczycielek osiągnęliśmy zamierzony cel. W programie biorą udział również szkoły z Irlandii, Włoch, Grecji i Hiszpanii.

czytaj więcej
01 mar 2018

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Wolina

Dnia 24.02.2018 r. w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Wolina, w którym wystartowały 4 drużyny. Grano systemem ,,każdy z każdym”. Zwyciężyła drużyna ,,Michorek”, drugie miejsce zajęła drużyna z Koniewa, trzecie ,,Seniorzy” z Wolina a czwarte Wiejkowo. Pierwsze trzy zespoły otrzymały puchary a czwarta drużyna nagrodę pocieszenia.

czytaj więcej
01 mar 2018

Klub Krótkofalowców WIKING - SP1PKW

W pierwszy weekend bieżącego roku odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Klubu Krótkofalowców WIKING w Wolinie. Koledzy krótkofalowcy wybrali nowy zarząd Klubu oraz QSL-Managera, podsumowali dotychczasową działaność i przyjęli plan pracy na 2018 rok.
  W skład nowego zarządu weszli:
- Pan Wiesław Dyduch – SP1EG (prezes),
- Pan Leszek Brancewicz – SP1NL (kierownik radioklubu)
- Pan Robert Tomaszewski (członek zarządu).
- QSL-Managerem został kol. Grzegorz Kiljan – SP1QXK
Obecnie klub liczy dwunastu licencjonowanych nadawców.

 

czytaj więcej
13 lut 2018

ROLNIKU, OD 2018 ROKU WNIOSEK O PRZYZNANIE PŁATNOŚCI TYLKO PRZEZ INTERNET

W 2018 roku uległy zmianie podstawowe zasady dotyczące sposobu składania wniosku o przyznanie płatności. Jest to związane z rozporządzeniem KE z 2014 r., które nakazuje krajom członkowskim wdrożenie tzw. geoprzestrzennego formularza wniosku. Wnioski składane będą w formie elektronicznej za pośrednictwem nowej aplikacji eWniosekPlus, dostępnej od 15 marca 2018 r. na stronie: www.arimr.gov.pl

czytaj więcej
13 lut 2018

26 maja Mini Mundial w Wolinie

W 2018 r. już kolejny raz uczniowie szkół podstawowych  gminy Wolin wezmą udział w turnieju piłkarskim Województwa Zachodniopomorskiego w ramach cyklu „Mini Mundial”.

czytaj więcej
13 lut 2018

Targi Edukacyjne ABSOLWENT 2018

Zapraszamy do odwiedzania XVI edycji Targów Edukacyjnych ABSOLWENT 2018, imprezy z roku na rok zyskującej coraz większą renomę, na stałe wpisanej w kalendarz targowy branży edukacyjnej.

Targi w bieżącym roku odbędą się w miastach:

w dniach 6-7 marca 2018r. (wtorek-środa) w Zielonej Górze w hali LO nr VI (dawne Gimnazjum nr 2) przy
ul. Świętych Cyryla i Metodego 9

w dniach 13-14 marca 2018r. (wtorek-środa) w Gorzowie Wlkp. w hali OSiR przy ul. Słowiańskiej 10

czytaj więcej
07 lut 2018

Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany - od 1 stycznia wszyscy podatnicy VAT wysyłajają JPK_VAT

Dzięki profilowi zaufanemu (eGo) mikroprzedsiębiorcy mogą łatwo, szybko i bezpiecznie wysyłać obowiązkowe pliki JPK_VAT. Zachęcamy do jak najszybszego zakładania profilu zaufanego, który nie tylko upraszcza kontakt z administracja skarbową, ale również umożliwia załatwianie wielu innych spraw urzędowych. Mikroprzedsiębiorcy wyślą pierwsze JPK_VAT (za styczeń) do 26 lutego 2018 r.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia