Facebook
herbGmina Wolin
Jomsborg
Legendarna Stolica Wikingów
21 maj 2018

Spinningowe zawody wędkarskie na jeziorze Ostrowo

W dniu 13.05.2018 odbyły się zawody wędkarskie spinningowe z łodzi na jeziorze Ostrowo. Przed zawodami członkowie Koła wędkarskiego z Wolina dokonali zarybienia narybkiem sandacza, który  przekazał  PZW w Szczecinie. Zawody rozpoczęły się o godz. 8.00 i przez cztery godziny wędkarze walczyli o jak największą rybę. Po zakończeniu zawodów komisyjnie dokonano pomiarów ryb, które sklasyfikowano następująco:

 

czytaj więcej
21 maj 2018

Wolin lekkoatletyką stoi!

We wtorek 15 maja 2018 r. na Stadionie Miejskim w Międzyzdrojach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Drużynowym Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (kl. V-VI szkoły podstawowej) oraz Konkurs wiedzy „Trzymaj Formę” adresowany do klas VII.

czytaj więcej
15 maj 2018

Z wizytą w Usedom podczas 16. Jarmarku Owczego

Dnia 12 maja 2018 r. w Usedom odbyła się 16. edycja Jarmarku Owczego. Jak co roku partnerem tego niecodziennego wydarzenia była Gmina Wolin. Uroczystego otwarcia Jarmarku dokonali burmistrz Usedom Jochan Storrer i zastępca burmistrza Wolina Małgorzata Wójcik.

czytaj więcej
10 maj 2018

Noc Muzeów 2018

Już za kilka dni w naszym Muzeum odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. Organizujemy ją już po raz ósmy. W tym roku będziemy prezentować, oprócz ekspozycji stałych, dwie nowe wystawy.

czytaj więcej
10 maj 2018

XVIII GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Dnia 23 kwietnia 2018 roku tradycyjnie już do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie przybyli uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum gminy Wolin, aby stoczyć bój z zasadami ortograficznymi języka polskiego.  Uczestnicy konkursu zdecydowali  zmierzyć się z bardzo trudnym dyktandem, walcząc o tytuł Mistrza Ortografii oraz wspaniałe nagrody ufundowane przez Burmistrza Wolina, pana Eugeniusza Jasiewicza.

czytaj więcej
09 maj 2018

Praca nad polsko-niemieckim projektem

W piątek, 27 kwietnia br., gościliśmy w naszej szkole partnerów z Niemiec, z którymi w nowym roku szkolnym 2018/2019 będziemy realizować wspólny tygodniowy projekt w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Celem spotkania było opracowanie szczegółowego programu pobytu młodzieży naszej szkoły i uczniów szkoły im. Ireny Sendlerowej z Hamburga w Ośrodku Edukacji i Spotkań Młodzieży Golm, który znajduje się nad Zalewem Szczecińskim w rybackiej wiosce Kamminke, na niemieckiej części wyspy Uznam.

czytaj więcej
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia