W 2019 roku odbyła się wyjątkowa, bo 25. Edycja Festiwalu, a na przyjezdnych wojów, wojowniczki, turystów i mieszkańców czekała masa atrakcji przewidziana w 3. dniowym programie. Zgodnie z tradycją Festiwal rozpoczął się od przejścia korowodu spod Kolegiaty Św. Mikołaja do Wioski Słowian i Wikingów. Warto podkreślić, iż w tym roku gościliśmy zdecydowanie większe niż w latach poprzednich, grono przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, którzy pozytywnie odpowiedzieli na osobiste zaproszenie Burmistrz Ewy Grzybowskiej. Obecni byli m.in. Wicewojewoda Zachodniopomorski Pan Marek Subocz, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Pan Stanisław Wziątek, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Pan Janusz Gromek oraz Starosta Powiatu Kamieńskiego Pan Józef Malec. Na ceremonii otwarcia pojawili się również gospodarze i przedstawiciele gmin naszego powiatu. Tuż po godzinie 11:30 Wolin został symbolicznie przekazany w ręce Jarla Jomsborga, co oficjalnie otworzyło 25. Edycje Festiwalu Słowian i Wikingów. Odwiedzający mogli obejrzeć tętniącą życiem Wioskę, piękne rękodzieła, wspaniałe stroje i zasmakować wyjątkowo dobrego jadła. Co się działo dalej? Zapraszamy do poniższej fotorelacji: